banner180

Bütün aile 4 yıl sonra İsveç'ten sınır dışı edildi

İran'dan iş üzeri gelen bir aile ,Stopaj vergisinin eksik ödenmesi nedeniyle 4 yıl sonra Göçmenler Dairesinden çıkış geldi.

Bütün aile 4 yıl sonra  İsveç'ten sınır dışı edildi
 Zahra Borzoo(43) İran'dan gelen bir bayan ve Stockholm'de İtalyan restoran mutfağında çalışıyor.  20 yaşında ki kızı  Sayna Khamseh, Sollentona'da Rudbeck Lisesinde okuyor. Hayali mühendis olmak. 6 yaşında ki oğlu Sepanta Khamseh ise ilkokula gidiyor.

Göçmenler Dairesi (Migrationsverket) bütün aileye 17 Şubatta ülkeyi terk etmeleri için süre tanıdığı bildirildi. İş üzeri gelen ve 4 yıl sonra, süresiz müsaade bekleyen  Zahra Borzoo, Göçmenler Dairesinden gelen ret belgesiyle şok olduklarını belirtti. Göçmenler Dairesi, ilk sene iş verenin stopaj vergisini eksik göstermesini çıkış nedeni olarak gösterdi. 

4 yıl boyunca gece gündüz çalıştığını, İsveç'e yük olmadığını ve vergisini düzenli ödediğini belirten Zahra Borzoo için aktivistler protesto gösterisi yaptı. Protesto üzerine açıklama yapan Göçmenler Dairesi, kendilerinin sadece kanunları uyguladıklarını ifade etti. 

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 23:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
önder teke
önder teke - 8 yıl Önce

siz cok hata ediyorsunuz cunku kuluda insanlar geliyor buraya calismaya burda kalmak icin ve dagioglulari onara yardim ediyorlar cunku hem para aliyorlar kuluda ne var satiyorlar buraya geliyorlar iste calisiyorlar onar orda cok guzel geciyorlar ama ömur ureke cok kötu onar atiyorsunuz cok kusura bakmayin siz cok hata yapiyorsunuz

mustafa salmali
mustafa salmali - 8 yıl Önce

Mrb europa cok mu rahat sanki uzulene soruyorum calismada gør emek verdikten sonra her yerden doyar insan

Ahmed aslan
Ahmed aslan - 8 yıl Önce

Önder teke ne biçim yazıyon la hiçbişey anlamadım.

SERKAN 13
SERKAN 13 - 8 yıl Önce

ahmet aslan kardeş haklisin... hi̇ç bi̇şe anlaşilmiyor..kaçkere okudum

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6