banner114

Bu nasıl mahkeme terörist hala mesaj verebiliyor

Christchurch kentindeki iki camiye terör saldırısında bulunan terörist Brenton Harrison Tarrant, çıkarıldığı mahkemece cinayetten gözaltına alındı. Duruşma 5 Nisan'da görülecek.

Bu nasıl mahkeme terörist hala mesaj verebiliyor

Yeni Zelanda'nın Christhurch kentindeki iki camiye düzenlediği silahlı saldırıda 49 kişiyi katleden ve 48 kişiyi yaralayan terörist Brenton Tarrant, cinayet suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldı.

IRKÇI EL İŞARETİ

Tarrant'ın mahkemede beyaz bir hapishane giysisi giydiği, kelepçeli ve çıplak ayaklı olduğu görüntülendi. Terrant, kefaletle serbest bırakılmak için başvuruda bulunmadı. Duruşma, güvenlik riskleri nedeniyle halka kapalı bir şekilde yapıldı. Terörist Tarrant'ın mahkemede, "beyaz ırkın üstünlüğünü simgeleyen" ırkçı bir el işareti yaptığı ifade edildi.

Yeni Zelanda teröristi 5 Nisan'a kadar gözaltında

5 NİSAN'DA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Tarrant'ın, üst mahkemeye itiraz etme hakkı olmadan 5 Nisan'a kadar gözaltında tutulmasına karar verdi. Tarrant'ın öldürmekle suçlandığı kişinin ismi açıklanmadı. Duruşmadan sonra hâkim, "Şu ana kadar tek bir cinayetle suçlandı ama suçlamaların devamının geleceğini düşünmek mantıklı olur." dedi. Tarrant 5 Nisan'da, tekrar hâkim karşısına çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6