banner114

Brüksel ve Londra'da polis ve askerlere saldırılar

banner54

İngiltere'nin başkenti Londra ve Belçika'nın başkenti Brüksel, güvenlik güçlerine yönelik saldırılarla yine sarsıldı.

Brüksel ve Londra'da polis ve askerlere saldırılar
 Polisten yapılan açıklamada, sarayın önündeki Mall Caddesi'nde yerel (TSİ) 22.35'te bir erkeğin, üzerinde bıçak bulundurmaktan dolayı polis memurları tarafından durdurulduğu belirtildi.

GÖZALTINA ALMAK İSTERKEN SALDIRDI

Açıklamada, kişiyi gözaltına almak isteyen iki erkek polisin, bu sırada şüpheli tarafından kollarından hafif yaralandığı kaydedildi. Polislerin durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Şüpheli "polise saldırı ve kasten adam yaralama" suçundan gözaltına alınırken, olayda başka yaralının bulunmadığı ve soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Bölgedeki turistlerin, kişinin davranışlarından şüphelenmesi üzere polisi uyardığı, polisin bunun ardından olaya dahil olduğu belirtiliyor.

TERÖR TEHDİT ÖNLEMİ CİDDİ SEVİYESİNDE

İngiltere'de bu yıl yaşanan terör saldırı sebebiyle terör tehdit seviyesi en üstün bir altındaki seviye olan "ciddi" kademesinde tutulurken, özellikle İngiliz Parlamentosu, Buckingham Sarayı, Başbakanlık, ünlü Trafalgar Meydanı ve kentte turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği daha birçok noktada silahlı polislerin sayısı arttırılmıştı.

BRÜKSEL'DE ASKERLERE SALDIRI

Başkent Brüksel'de askerlere yönelik bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırgan askerler tarafından vuruldu.

Belçikalı yetkililer, olayın terör ile bağlantısının netlik kazanmadığını söyledi.

2 ASKER YARALI

Askerlerin hafif yaralı olduğunu bildiren yetkililer saldırganın ise hayatta olduğunu ancak durumunun kritik seviyede olduğunu açıkladı.

Belçika devlet televizyonu RTBF, saldırganın 30'lu yaşlarındaki bir Somalili erkek olduğunu ve saldırıdan önce 'Allahu Ekber' diye bağırdığını ileri sürdü.

SALDIRGANIN TERÖRLE BAĞLANTISI BULUNAMADI

İlerleyen dakikalarda konuya ilişkin yetkililerden yapılan açıklamada, saldırganın '30 yaşındaki bir erkek olduğu ve terör aktiviteleriyle bilinen bir şahıs olmadığı' belirtildi.

Brüksel ve Londra'da polis ve askerlere saldırılar

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6