banner114

Botkyrka'da öldürülen 12 yaşındaki kız çocuğunun failleri hala bulunamadı

Stockholm'un Botkyrka bölgesinde on iki yaşındaki bir kız çocuğunun vurularak öldürülmesinin üzerinden bir aydan fazla zaman geçti, ancak henüz hiçbir şüpheli tutuklanmadı.

Botkyrka'da öldürülen 12 yaşındaki kız çocuğunun failleri hala bulunamadı

2 Ağustos sabahı erken saatlerde, Botkyrka'daki bir fast food restoranın otoparkında yoldan geçen bir arabadan çok sayıda ateş edildi. Çete çatışması olarak tanımlanan saldırının ortasında kalan 12 yaşındaki kız çocuğuna isabet eden kurşunlar sonucu öldü.

Polis daha önce kız çocuğunun saldırının hedefi olmadığını belirlemiş, ancak saldırının kime veya ne için yapıldığını söylemedi. Basında çokça çete çatışması olarak anılan ve polisin özel bir soruşturma başlattığı söylenen dosyada henüz hiç bir iletleme kaydedilemedi.

Cinayet olarak sınıflandırılan korkunç cinayetle ilgili soruşturma devam ediyor, ancak savcı Jan Tydner neler olduğu veya şu anda hangi soruşturma önlemlerinin alındığı konusunda sessiz kalıyor.

Soruşturma savcısı basına: "Soruşturmada neler olup bittiğine dair bilgi vermiyoruz" diyor.

Söylediği tek şey, henüz hiçbir şüphelinin tutuklanmadığı.

Savcı Jan Tydner, korkunç cinayetle ilgili henüz kimsenin yakalanmadığını belirtirken, 12 yaşındaki kız çocuğunun ölümüyle ilgili olay aydınlanacak mı belirsizliğini koruyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6