Başbakan Yıldırım'dan İsveç Ve FETÖ açıklaması...

Başbakan Binali Yıldırım, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi akademik yılı açılışında yaptığı konuşmada,''İki sene İsveç'te kaldım, İsveç hakkında kafamda yer etmiş şeyler var. Bu milyarlar harcayarak yapamayacağımız bir iştir. FETÖ bunu yaptı ama ihanet etti'' dedi.

Başbakan Yıldırım'dan İsveç Ve FETÖ açıklaması...
"YABANCI ÖĞRENCİ SAYISI İSTEDİĞİMİZ DÜZEYDE DEĞİL"

Yabancı öğrenci sayısının 108.000 olduğu dile getiren Yıldırım, bu rakamın istenilen düzeyde olmadığını belirterek şunları kaydetti:

"Halbuki normal şartlarda bizim minimum 350 bin öğrencimiz olması lazım. Bundan sonraki çalışmalarda bu konuya biraz daha eğilmenizi istiyorum. Bu hem maddi katkıdır, onun da ötesinde burada okuyan her öğrenci bu ülkenin vatandaşı gibi gittiği yerde ülkemizin gönüllü elçisidir. Bu çok önemi bir şey. Bu tecrübeyi yaşamış biri olarak söylüyorum. İki sene İsveç'te kaldım, İsveç hakkında kafamda yer etmiş şeyler var. Bu milyarlar harcayarak yapamayacağımız bir iştir. FETÖ bunu yaptı ama ihanet etti. Onlar bu duygularımızı kötüye kullandılar, bayrağımızı istismar ettiler, Atatürk'ü istismar ettiler, değerlerimizi, dinimizi, kutsalımızı istismar ettiler. Şimdi omuz omuza rükuda duran iki insan birbiri hakkında şüphe duyuyor? Yaptıkları en büyük kötülüktür."


Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6