Aylar önce kocası tarafından öldürülerek suya atılan kadının cesedi bulundu mu?

Yılın başlarında 12 Şubat tarihinde kayıp olduğu bildirilen ancak soruşturma kapsamında gözaltına alınan kocanın itirafıyla öldürülerek suya atıldığı saptanan Somayyeh isimli kadının yedi aydan fazla süredir cesedi bulunamadı.

Aylar önce kocası tarafından öldürülerek suya atılan kadının cesedi bulundu mu?

Dün akşam Stockholm'deki Kvarnholmen'de polis dalgıçları tarafından kayıp Somayyeh'in aranmasıyla ilgili olarak bir ceset bulundu.

Cesedin talihsiz kadına ait olduğu düşünülüyor. Ancak bölge savcısı Josefina Yalo, cesedin adli tıp sonucunu beklemek gerektiğini belirtti.

Katil zanlısı kocanın ifadeleri doğrultusunda aylardır aranan kadının cesedi bulun mu sorusunun cevabı hala netlik kazanmadı.

Genç kadının kaybolduğu ailesi tarafından polise bildirilmesiyle birlikte kocanın garip davranışları polis tarafından gözlem altına alındı. Başlangıçta kayıp ya da kaçırma ihtimali üzerinde duran polisin kocayı soruşturması üzerine itiraf geldi.

Eşi ile sorunlar yaşadığı belirtilen katil zanlısının eşini öldürerek bulunmaması için cesedini suya attığı itirafından sonra aylardır bölgede aramalar yapılıyor.

Dün akşam bulunan cesedin talihsiz kadına ait olması bekleniyor. Durumun netleşmesi için adli tıp araştırması bekleniyor.

Güncel verilere göre, İsveç'te 2000 yılından bu yana 343 kadın eşleri ya da sevgilileri tarafından öldürüldüğü kayıtlara geçti.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6