Avukatın hatası yüzünden sınır dışı edilen kişiden hukuk mücadelesi, avukatı hapse attırdı

İsveç'in Göteborg şehrinde bir avukatın uzun yıllardır İsveç'te yaşayan bir vatandaşın haklarını yeterince savunmadığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Avukatın hatası yüzünden sınır dışı edilen kişiden hukuk mücadelesi, avukatı hapse attırdı

Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre, 15 yıl boyunca İsveç'te çalışmasına rağmen bir türlü oturum alamaması üzerine, işlerinin takibi için avukat tuttu. Ancak avukatın dosyasıyla ilgilenmemesi nedeniyle şahsa sınırdışı kararı ve 10 yıl sınır yasağı getirildi. Bunun üzerine şikayetçi olan şahıs, avukatın yolsuzluk yaptığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine avukatın ofisini basan polis ve vergi dairesi, avukatın vergi kaçakçılığı başta olmak üzere, insanları dolandırma ve kara para aklama olaylarına karıştığı tespit edildi .

Tutuklu yargılanmasına karar verilen avukatın tüm hesap ve işlemleriyle ilgili üç yıllık geriye doğru inceleme başlatıldı.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, iddia edilen suçlamaların doğru olması halinde vatandaşın öldürülen haklarının tekrar geri verilmesi ve avukatın ağır hapis cezası alması bekleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Demirkiran
Ömer Demirkiran - 2 yıl Önce

Çok iyi olmuş adalet tecelli etmeli kimse dokunulmaz olmamalı i

SIRADAKİ HABER

banner6