banner180

Artık, Bütün Konsolosluk İşlemlerinde Randevu Almanız Lazım!

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği'de konsolosluk işlemi olanlar artık randevu almak zorunda...Konu ile ilgili açıklama aşağıda...

 Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesinde bütün servislerde, vize, pasaport ve dövizle askerlik işlemlerinde olduğu gibi, 15 Mart 2016 tarihinden itibaren  randevu sistemine geçilecektir. Sözkonusu uygulama sayesinde randevu almak suretiyle işlem sürelerinin kısaltılması ve vatandaşlarımızın bekleme sürelerinin en aza indirilmesi planlanmaktadır.

 
Bu çerçevede, işlem yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın 15 Mart 2016 tarihi itibariyle Konsolosluk Şubemize gelmeden önce mutlaka randevu almaları gerekmektedir. Tabiatıyla cenaze nakil işlemleri için randevu alınması gerekmemektedir.

 Randevu saatleri haftaiçi hergün 09.00-12.30 saatleri olarak belirlenmiş olup, vatandaşlarımızın öğleden sonra işlem yaptırmaları mümkün olmayacaktır. 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren randevusuz işlem yapılması mümkün olmayacaktır.

 Aşağıdaki linkten randevu alınabilmektedir:

 https://www.konsolosluk.gov.tr/eKonsolosluk/Sayfalar/Randevu/Randevu1TCKNDurumu

 Randevu sisteminin verimli bir şekilde çalışabilmesini teminen her bir başvuru/işlem sahibi için randevu alınması önem taşımaktadır. (Örneğin kardeşler vekaletname düzenletmek istiyorsa, her bir kardeş için ayrı randevu alınması gerekmektedir.)

 Başvuru sahiplerinin Konsolosluk Şubemize gelmeden önce,  işlemler hakkında Büyükelçiliğimiz web sayfasında yeralan bilgi notlarını (http://stokholm.be.mfa.gov.tr/AgencyInfoNotes.aspx) okumaları ve belgelerini tamamlayarak başvurularını yapmaları önemle rica olunur.


Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 00:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal altun
Bilal altun - 6 yıl Önce

Iyi gunler ben rendau almak istiyorum askerligimi almak icin bana yardimci olmanizi rica ederim tesekurler

SIRADAKİ HABER

banner6