banner114

Anders Tegnell, Neden İsveç'te sokağa çıkma yasağı uygulamadıklarını anlattı

banner54

Halk Sağlığı Dairesi Epidemiyoloğu Anders Tegnell, sınırların kapatılmasını ya da çocukların okula gönderilmemesini gereksiz önlemler arasında görüyor.

Anders Tegnell, Neden İsveç'te sokağa çıkma yasağı uygulamadıklarını anlattı

Koronovirüsün her şartta insanlara bulaşma potansiyeli bulunduğunu vurgulayan Tegnell, "Hastalık her tarafı yayıldıktan sonra ha içeride kalmışsın ha dışarıda, bunun önemi yok. Sınırları kapatmanın virüsle savaşta bir değişiklik yapacağını sanmıyorum" dedi.  Halk Sağlığı Dairesi Epidemiyoloğu Anders Tegnell iddialarını şu cümlelerle destekliyor: "Eğer okulları kapatırsanız, bu korona virüsle mücadelede fayda sağlamak yerine birçok problemi beraberinde getirir. İsveç sağlık sisteminde çalışan birçok doktor ve hemşire görevlerini yapmak yerine, evde çocuklarını beslemekle zaman geçirirler." 

BAŞBAKAN: HER ŞEYİ YASAKLAMANIN ANLAMI YOK 

Alınan önlemlerin yeterli olduğunu savununa İsveç Başbakanı Stefan Lövfen, "Hepimiz, kendi sorumluluğumuzu taşıyabilecek bireyleriz. Yasalar çıkarıp, her şeyi yasaklamanın anlamı yok" dedi. Başbakan Lövfen tüm dünyada olduğu gibi ülkesinin de zor dönemden geçtiğini ise kabul ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeter
Yeter - 1 yıl Önce

Corona nezaman kendilerine bulasir ozaman anlarlar isin ciddi oldugunu. Ayni ingiltere Basbakani Boris gibi. Önce en sevdikleriniz ölecek dedi ve yasak getirmedi tâki virus kendisine bulasincaya kadar. InsAllah yakinda Tegnell ve Löfven'e de bulasirda ozaman anlarlar isin ne kadar ciddi oldugunu. Rabbim neyler Neylerse güzel eyler. Ben ona havale ediyorum. Bile bile ölume gitmek gibi birsey. Hergun tedirgin bir sekilde evimizden cikiyor cocuklarimizi krese ve okula birakiyoruz Allah'a emanet ederek. Rabbim insAllah biz Muslumanlari korusun.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6