banner180

Alt geçit olayında kafalar karışık

17 Ağustos'ta Gävle'deki bir alt geçitte silahlı saldırı sonucu vurulan bir kişinin yaralı halde bulunması olayıyla ilgili soruşturma kapsamında bir kişinin tutuklandığı bildirildi.

Alt geçit olayında kafalar karışık

Edinilen bilgilere göre, Gävle'deki bir alt geçitte silahla vurulmak üzere yaralı halde bulunması olayında polis bir kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Polisin olayla ilgili soruşturması kapsamında yakalanan kişi olay savcısı Mattias Vilhelmsson tarafından tutuklu kalmasına ve soruşturmanın derinleştirilmesine karar verildi. Ancak edilen bilgilere göre, gözaltında bulunan 20'li yaşlardaki şüpheli silah bulundurma suçundan tutuluyor. Soruşturma savcısı konuya dair bilgi vermezken, gözaltına alınan kişinin daha önce başka suçlara da bulaştığı biliniyor. 

SVT haberine göre, gözaltına alınan şahıs polis tarafından zaten biliniyor ve Ağustos ayının başından beri ciddi silah suçlarıyla ilgili başka bir soruşturmada da yer alıyor.

Polis saldırı ile ilgili bir kişiyi yakaladığını açıklarken, savcılık yakalanan kişiye yönelttiği suç ile olay bağdaşmıyor. Kafalraın karışık olduğu olayla ilgili bilinmezlik devam ediyor..

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2022, 07:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6