banner114

Almanya'da sinagog saldırısının ardından ırkçılar çıktı

Almanya’nın Halle kentinde iki kişiyi öldüren, ardından ayin düzenlenen bir sinagoga girmeye çalışan ancak başarılı olamayan ırkçının , saldırıdan önce aşırı sağ içerikli bir video yayınladı.

Almanya'da sinagog saldırısının ardından ırkçılar çıktı

Norveç ve Yenizelanda'da yapılan cami saldırısının bir benzeri Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletinin Halle kentindeki yapıldı. Askeri elbise ve pompalı tüfekle önce bir dönerciye giren saldırgan bir kişiyi öldürdü. Sokakta da bir kadını öldüren ırkçı saldırgan daha sonra sinagogda ayin yapan Yahudi vatandaşlara yöneldi. Polisin bölgeye gelmesiyle birlikte bir süre polisle çatışan saldırgan olay yerinden hızla kaçtı. Tüm saldırıyı videyoda  alan saldırganın boğazından yaralandığı görüntülere yansıdı. 

Başbakan Angela Merkel, Almanya'nın Halle kentinde iki kişinin öldürülmesinin ardından bugün akşam saatlerinde Berlin‘in en büyük sinagogunda düzenlenen anma törenine katıldı. Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert Twitter hesabından, "Bir bağlılık işareti: Merkel, Berlin Oranienburg Sokağı'ndaki sinagogda. Hep birlikte Yahudi düşmanlığının her türlüsüne karşı koymalıyız" mesajıyla Merkel'in ziyaretinden fotoğraflar paylaştı.

Saldırganın yaralandıktan sonra görüntüsü kendi çektiği videoya böyle yansıdı

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6