banner198

Aftonbladet,Yıldırım Erdoğdu'nun şüpheli ölümünün arkasını bırakmıyor

İsveç'in başkenti Stockholm'de gözaltına alındıktan sonra kilise bahçesinde ölü bulunan Yıldırım Erdoğdu'nun ölüm nedenini İsveç'in en büyük gazetesi Aftonbladet araştırmaya devam ediyor.

Aftonbladet,Yıldırım Erdoğdu'nun şüpheli ölümünün arkasını bırakmıyor
 
3 hafta önce,  kendisinden haber alınamayan 55 yaşındaki  Yıldırım Erdoğdu'nun gözaltına alındığı ve polis sorgusunun ardından öldüğü ortaya çıkmıştı. Aftonbaldet gazetesinin, ''şüpheli ölüm'' haberi ile olayı kamuoyuna taşımıştı.

Yıldırım Erdoğdu, dosyasını açan Aftonbaldet, merhumun Stockholm'de kılınan cenaze namazı ve Kulu'da toprağa verilişini haberde yer verdikten sonra, olayın ortaya çıkması için adli tıp raporunun beklendiğini belirtti.

 Stockholm emniyetinden Komser Anders Jakobsson, Yıldırım Erdoğdu'nun vücudunda her hangi bir darp izine  rastlanmadığını iddia etti.

Aftonbladet gazetesine demeç veren , Yıldırım Erdoğdu'nun kardeşi  Tacettin Erdoğdu, abisinin vücudunda büyük bir morluk olduğunu ve morluğun bulunduğu fotoğrafı çekerek Aftonbaldet gazetesine teslim ettiğini belirtti. Aftonbladet gazetesi, fotoğrafı inceledikten sonra, Yıldırım Erdoğdu'nun ve vücudunda büyük bir mavi morluk olduğunu yazdı.

Türkiye'den telefonla Aftonbaldet gazetesinin sorularını cevaplayan Tacettin Erdoğdu, abisinin ölümünün ardında ki gerçeğin ortaya çıkması için Türkiye'de de soruşturma başlattıklarını ve her iki ülkede de haklarını arayacaklarını belirtti.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
kederli ..
kederli .. - 9 yıl Önce

Allah rahmet eylesin ,degerli bir abimiz di

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6