banner114

17 yaşındaki kızın katili zihinsel engelli genç mi?

İsveç'in Uddevalla bölgesinde kaybolduktan haftalar sonra ceset parçası bulunan ancak cesedinin tamamı hala bulunamayan ve öldürüldüğü kesinleşen Wilma Andersson cinayetiyle ilgili tutuklu bulunan şüphelinin zihinsel sorunları olduğu belirtildi.

17 yaşındaki kızın katili zihinsel engelli genç mi?

İsveç Adli Tıp Kurumu (Rättsmedicinalverkets) tarafından yapılan değerlendirmenin ardından genç kızın öldürüldüğü kesinlik kazandı.

Katil zanlısı olma şüphesiyle tutuklu bulunan 20 yaşındaki gencin olay öncesinde de ruhsal ve zihinsel sorunları olduğu sebebiyle tedavi gördüğü ortaya çıktı.

17 yaşındaki kız Kasım ortasında Uddevalla kayboldu ve 20 yaşındaki şüpheli adam birkaç gün sonra tutuklandı.

Ancak on gün süren yoğun araştırmalardan sonra, yüzlerce gönüllünün yardımı da dahil olmak üzere, polise göre kızın artık hayatta olmadığını gösteren bir vücut parçası bulundu.

Cinayetten şüphelenilen zanlıya ek olarak, 40 yaşlarında bir erkek ve bir kadına karşı da şüpheler var. Delil karartma ve suçluları koruduklarından şüphelenilen kadın ve erkek tutuksuz yargılanıyor.

İsveç geçtiğimiz ay iki tane kızın kaybolması ve sonra öldürüldükleri kesinleşmesine rağmen soruşturmalarda hala net bir sonuç çıkmış değil.

Soruşturma durumu ile ilgili tam bir sessizliğin hakim olduğu bu günlerde artık medya da her iki olayla ilgili sessiz bir duruma gemiş durumda.

İki genç kızın vahşice öldürülmeleri ile ilgili soruşturmalardan nasıl bir sonuç çıkacağı merak ediliyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 14:33

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER