banner114

15 Temmuz şehitleri İsveç'te anıldı

İsveç'in başkenti Stockholm'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi.


Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt'un ev sahipliğinde Büyükelçilik binasında gerçekleşen etkinliğe, Askeri Ataşe Albay Metin Demirkıran, Turizmi Müşaviri Sadettin Taşçı, Eğitim Müşaviri Burak Gül, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) İsveç Başkanı Özer Eken, İsveç Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Atak, Botkrka Türk Kültür Derneği Başkan İsmail Zengin ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan törende konuşan Büyükelçi Yunt, FETÖ hain darbe girişiminin 4. yıldönümü olduğunu söyledi.

Yunt, "FETÖ yeni nesi bir terör örgütü olarak eğitim ve dini değerleri kullanarak sinsice darbe girişiminde bulundu. Milletimiz ve devletimizin mücadelesi ile bu terör örgütüne gerekli cevabı verdi'' dedi.

Programda İsveç Ülkücü Ocakları Başkanı Sinan Atak ve Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) İsveç Ekonomi Birim Başkanı Uğur Yıldız birer konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 15 Temmuz gecesine ilişkin hazırlanan videonun gösterildiği etkinlikte, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Rinkeby Ulu Camisi görevlisi İhsan Çakmak, tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okuduktan sonra dua etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6