banner180

Uyum ve göçmenlerin hayatı masaya yatırılıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı uyum ve göçmenlerin günlük yaşamını konu alan bir seminer düzenliyor. Teams üzerinden online olarak yapılacak seminere İsveç’ten Uzman Psikolog Meleknur Alevcan konuk oluyor.

Uyum ve göçmenlerin hayatı masaya yatırılıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından Psikoloji ve Entegrasyon Seminerleri Dizisi kapsamında İsveç’ten Uzman Psikolog Meleknur Alevcan’ın sunumuyla 9 Nisan Cuma günü TR saati ile 21:00’de “Entegrasyon, Ekonomi ve Göçmenlerin Günlük Hayatı” konulu bir seminer düzenleniyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan Yasin Şenel yaptığı yazılı açıklamada, Teams uygulaması üzerinden online gerçekleştirilecek seminere katılmak isteyen kişilerin yasin.senel@ytb.gov.tr  adresine e-posta göndermeleri halinde kendilerine davet linki gönderileceği belirtildi.

Psikolog Meleknur Alevcan kimdir?

Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, Psikoloji lisans eğitimini İsveç’te uluslararası üne sahip olan Luleå Teknik Üniversitesinde tamamlamış, lisans tezini şizofreni hastalarının yaşadıkları stigma ve bunun negatif etkileri üzerine çalışmıştır. Ayrıca Amerika’da New York State Üniversitesinde Psikoloji ve Psikoterapi eğitimi almış ve stajını New York’ta gerçekleştirmiştir. New York’ta aldığı eğitimler ve çalışmalar içerisinde Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT), EMDR, Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT), Mindfulness, Psikodinamik Terapi, Holistik Terapi, Hümanistik Terapi, Varoluşçu Terapi, Sanat Terapisi ve Müzik Terapi mevcuttur.

Amerika’da aldığı yoğun psikoterapi eğitiminden sonra tekrar İsveç’e dönen Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, Kuzey İsveç bölgesinin en büyük yetişkin mental hastanelerinden birinde Bilişsel Davranışçı Psikoterapist olarak hastalarını tedavi etmeye başlamıştır. Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, İsveç – Kristianstad Üniversitesinde Psikoloji alanında Master eğitimini tamamlamıştır. 2. Master eğitimini İsveç – West Üniversitesinde Çocuk ve Ergen Çalışmaları alanında gerçekleştirmektedir.

Hem İsveç hem de İstanbul’da özel kliniği bulunan Uzman Psikolog Meleknur Alevcan, vermiş olduğu Online Terapi ve Danışmanlık hizmeti ile Türkiye’den ve dünyanın her yerinden danışanlarına ulaşabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6