banner198

Türkiye'ye otomobil götürenlere 185 gün müjdesi

Avrupalı Türklerin araçları ile Türkiye’ye tekrar giriş yapabilmeleri için 185 gün yurtdışında kalmaları şartı esnetilerek, bir ay ek süre tanındı.

Türkiye'ye otomobil götürenlere  185 gün müjdesi
 Konu ile ilgili Kapıkule Yolcu Salonu Gümrük Müdürü Taylan Çakmak bilgi verdi. Çakmak, Avrupalı Türklerin özel araçlarını iki yıl Türkiye'de bırakabildigini belirterek, "Fakat bunun da belirli sartları var. Bunlardan en önemlisi hem aracın hem de kendisinin yurtdısında 185 gün kalmıs olmasıdır. Birçok vatandas sınır kapılarında magdur oluyordu. Bu kurala takılan vatandaslarımız araçlarını sınırda bırakıp, Türkiye'ye giris yapıyordu" dedi.
HÜKÜMET VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRDİ

Hükümetin bu konuda magduriyetin gidirilmesi için Avrupalı Türklere verdigi sözü yerine getirdigini belirten Çakmak söyle konustu: Sorun bir aylık ek süre ile ortadan kalktı. 185 gün kuralına takılanlar artık araçlarını sınır kapılarında bırakmak zorunda kalmayacak. Bir kereye mahsus bir aylık bir süre için Türkiye'ye giris yapabilecekler. Ancak, araçlarını yine iki yıllık bir süre için Türkiye'de bırakmak isterlerse yine 185 günü yurtdısında geçirmek zorundalar.
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6