Stockholm'de Köylüoğlular gecesine sürpiz ziyaretçiler....VİDEO/FOTO

Her yıl geleneksel kaynaşma gecesi düzenleyen Köylüoğlu sülalesi, Noel tatilini fırsat bilerek bir araya geldi. İlki 2010 yılında yapılan kaynaşma gecesinin 4’cüsü yapıldı. Geceye Stockholm Treni çekim ekibi ve Stockholm Treni kitabı yazarı ve belgeselin konsept danışmanı, metin yazarı eski Stockholm Din ve Sosyal İşler Müşaviri profesör A. Bülent Baloğlu'da katıldı.

Stockholm'de Köylüoğlular gecesine sürpiz ziyaretçiler....VİDEO/FOTO
Spånga bölgesinde büyük bir lokalde gerçekleşen kaynaşmada, 200 kişi bir araya geldi. Sıcak bir ortamda gerçekleşen gecede Köylüoğlu sülalesi fertleri hasret giderdi. Sohbetler edilip, topluca yemek yendi. Halaylar çekerek stres atan Köylüoğlu sülalesi, İsveç’teki tatilleri değerlendirip geleneksel olarak yılda en az bir kere bir araya gelme kararı aldı.

BALOĞLU: BELGESEL 50 YILIN PROJESİ...

Gecede bir konuşma yapan Stockholm Din ve Sosyal İşler Müşaviri profesör A. Bülent Baloğlu, ''Stockholm Treni'' belgeseli hakkında bilgi verdi. Türkiye'den İsveç'e göçün 50. Yılını anlatan ve TRT ile Diyanet Tv'de yayınlanacak olan ''Stockholm treni'' belgeselinin 26 bölüm olacağını ifade eden Baloğlu,  daha önceden böyle büyük bir belgeselin  Almanya'da, Fransa'da ve Hollanda gibi Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde çekilmediğini belirtti. İsveç'e göçenler için belgeselin 50 yıllık en büyük proje olduğunu söyleyen Baloğlu, belgeselin bundan sonra ki nesillere de bırakılacak ve arşivlerde yerini alacak en büyük eser olduğunu belirtti.

Yönetmen Ahmet Üstündağ yönetiminde 4 kişilik ekip, Köylüoğlu sülalesinin kaynaşma gecesini görüntüleyerek röportajlar yaptı.

Köylüoğlular gecesinden görüntüler...

Köylüoğlular gecesinde halay


Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 19:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
selver koyluoglu
selver koyluoglu - 9 yıl Önce

organızasyon cok guzel ellerınıze saglıkkabıle bır arada

Mehmet
Mehmet @selver koyluoglu - 8 yıl Önce

MasAllah ne güzel bu 2015 yilinda da var mi onu merak ediyorum varsa gelmek isterim buda benim numaram bilgi ulasin 0769607022 saygilar

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6