banner114

İsveç'te sığınmacılara ve aile birleşimi yapanlara kolaylık sağlanacak

İsveç hükümeti ve kendisini destekleyen sağ Liberal ve Merkez Partisi, iltica eden sığınmacılara ülkede kalabilmeleri için kolaylık sağlayacağı açıklandı.

İsveç'te sığınmacılara ve aile birleşimi yapanlara kolaylık sağlanacak

Konu hakkında bir açıklama yapan Göçmen Bakanı  Morgan Johansson, hükümetin bazı sığınmacı gruplar ve aile birleşimi yapan bireylerin başvurularının kabul edilmesi için kolaylıklar sağlayacaklarını söyledi. 

Özellikle son günlerde yaşlı, hasta ve ailesiz İsveç'e sığınan 18 yaşından küçük çocukların sınır dışı edilmesi yönünde haberlerin çoğalması üzerine karar alan hükümet bu durumdaki sığınmacıların ilticalarının kolay kabul edilmesi için adımlar atacağı bildirildi.

AİLE BİRLEŞİMİ YAPANLARA KOLAYLIK

Hükümetin yeni sığınmacı yasasını hazırlamadan önce konunun uzmanlarına bir araştırma yapması için yetki verdiği belirtilirken, özellikle aile başvurusu yapan bireylerin son yıllarda zorluklarla karşılaştığı ve bu zorlukların aşılması içinde yeni yasada aile birleşimi yapanlar içinde  kolaylıklar getirileceği kaydedildi. 

Yasanın önümüzdeki aylarda tamamlanarak meclise gelmesi bekleniyor

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Eser
Ayhan Eser - 1 yıl Önce

Bende iltica ettim 52 yaşımdayım bir negatif aldım kabul edilmek istiyorum

Emir can
Emir can - 1 yıl Önce

2 buçuk yıldır burdayım ilk negatifimi 2017 ağustosunda 19 aydır büyük mahkemeyi bekliyorum bu bir işkencedir kararları biraz hızlandırın lütfen

SIRADAKİ HABER

banner6