banner180

Gurbetçiler ana vatanlarına gelmeye başladı

Yaz tatilini Türkiye'de geçirmek için ana vatana gelmeye başlayan binlerce gurbetçi, bin 400 kilometrelik ‘sıla’ yolculuğunda arabalı treni tercih etti.

Gurbetçiler ana vatanlarına gelmeye başladı

Yaz tatilini ve yıllık izinlerini ana vatan Türkiye'de geçirmeyi tercih eden emekli gurbetçilerin akın akın gelişleri başladı.

Araçlarıyla uzun yolculuk yapmayı talep etmeyen emekli gurbetçiler, arabalı treni tercih etti.

Avusturya'nın Villach şehrinde arabalarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat şekilde yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkardı.

Gurbetçilerin Türkiye'ye giriş mutluluğu

Avusturya'nın Villach şehrinden kalkan Optima Express Treni, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan’ın ardından Edirne Tren Garı'na ulaştı.

40 saate yakın süren bin 400 kilometrelik yolculuğun ardından gurbetçiler Türkiye'ye giriş yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Bilet fiyatlarının kişi başı 164 eurodan başladığı trende, yolcuların seçtiği vagon sistemine ve aracın ölçülerine göre bilet fiyatlarında değişiklik görülüyor.

Duygu dolu anlar yaşadılar

İHA'nın aktardığına göre ana vatan Türkiye'ye geldikleri için mutlu olduklarını söyleyen gurbetçiler, Türk bayrağını görür görmez duygu dolu anlar yaşadıklarını söyledi.

Türkiye'de hem tatil yapacaklarını hem de akrabalarıyla bir araya geleceklerini ifade eden gurbetçiler, vatan hasretiyle yaşadıklarına değindi.

"Almanya'da çektiğimiz sıkıntıları burada gidermek istiyorum"

Öte yandan gurbetçilerden birinin, "Almanya'da çektiğimiz sıkıntıları burada gidermek istiyorum. Rahat bir nefes almak istiyorum" sözleri dikkatlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2022, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6