banner114

Gurbeçinin ‘Sandıktaki Fotoğraflar’ı gün yüzüne çıkıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşların ve soydaşların geçmişte çektiği göç fotoğrafları ile hikâyelerini içeren ‘Sandıktaki Fotoğraflar’ adlı ödüllü yarışma düzenleyecek.

Gurbeçinin ‘Sandıktaki Fotoğraflar’ı gün yüzüne çıkıyor

YTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre Başkanlık, yurt dışında yaşayan vatandaşların ve soydaşların göç hatıralarını canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla ödüllü yarışma organize edecek. Her coğrafyadan göç hatıralarının gün yüzüne çıkacağı yarışmaya, dünyanın dört bir yanından başvuru yapılabilecek. Başvurular, katılım formu doldurularak e-posta, posta aracılığı veya elden teslim edilmek suretiyle kabul edilecek. Katılım formunu dolduran adayların, ‘kurumsal@ytb.gov.tr’ mail adresine fotoğraf ve hikâyeleri yollaması gerekiyor. Yarışmaya gönderilen uygun formattaki fotoğraf ve hikâyeler, seçici kurul tarafından değerlendirildikten sonra dereceye girenler ödüllendirilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 15 AĞUSTOS
Şartnamede yer alan katılım koşullarına uymayan başvurular, değerlendirmeye tabi tutulmayacak. Yarışmaya son katılım tarihi 15 Ağustos 2019 olarak belirlendi ve ödül töreni 2019 yılı içerisinde ilan edilecek. YTB’de seçici kurul tarafından gerçekleştirilecek genel değerlendirme sonrasında başarılı bulunan fotoğrafların sahiplerine özel törenle ‘Göç Özel Onur Plaketi’ verilecek.
Ayrıca, profesyonel fotoğraf makinesi ve tablet bilgisayar gibi ödüllerin verileceği yarışmada dereceye giren fotoğraflar, ‘Unutulmayan Göç Hatıraları’ sergisinde sergilenecek. Dereceye giren tüm fotoğraf ve hikâyeler, özel baskı bir kitapla kamuoyuyla paylaşılacak.
Yarışma hakkında detaylı bilgiye https://www.ytb.gov.tr/ adresinden ulaşılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CANER ERİVAN
CANER ERİVAN - 2 yıl Önce

çok iyi olur AMAÇ NEDİR BİLMEM GÖÇ ÖNCESİ RESİM VE HİKAYELERİN KONU OLMASI OLSUN ÇOK İYİ OLUR GÜLERİZ BİRAZ

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6