Göçün 50. Yılı'nda Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sürüşü

Almanya ile Türkiye arasında gerçekleştirilen İşçi Kabul Anlaşması'nın 50. Yılı'nda Türk- Alman Dostluğu için Berlin'den Ankara'ya pedal çevirecek olan İsmail Çevik, T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteğiyle Berlin Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevue önünden başlattığı dostluk sürüşünü 11 ülke kat ederek yaklaşık 38 gün sonra Ankara'da Çankaya Köşkü'nde sonlandırmayı hedefliyor.

Göçün 50. Yılı'nda Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sürüşü

Çevik'in Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Slovenya, Hırvatistan, Bosna- Hersek, Kosova, Makedonya, Yunanistan ve Türkiye'de yapacağı yolculukta yaşadıkları daha sonra Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından Almanca ve Türkçe dillerinde kitaplaştırılacak.

Zaman gazetesi Avrupa Editörlüğü görevini de yürüten İsmail Çevik, "Almanya'daki Türk medyasının bir üyesi ve bazı sorunları yakından araştırmış biri olarak Türk toplumunun beklentilerini Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'e ve T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Sayın Kemal Yurtnaç'a birinci elden aktarmayı umuyorum" dedi.

"Türk- Alman Dostluğuna katkıda bulunmak, Göçün 50. Yılı'na dikkati çekmek ve Almanya'da ki Türk gençlerini cesaretlendirip zor olanı başarmaları konusunda motive etmek için bu tura çıkıyorum." diyen Çevik, tamamı bisiklet ile olacak dostluk sürüşünü Temmuz sonunda Ankara'da bitirmeyi hedefliyor.

Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Slovenya, Hırvatistan, Bosna- Hersek, Kosova, Makedonya, Yunanistan ve Türkiye'yi kapsayan dostluk sürüşü düzenli olarak aşağıdaki internet sitelerinden takip edilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2015, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6