Göç Bakanından: Yeni göç kuralları ile ilgili açıklama

Göç Bakanı Maria Malmer Stenergard ve İsveç Demokratlarının göç politikası sözcüsü Ludvig Aspling ile yaptığı basın toplantısında hükümet, sığınma başvurusu reddedilen ve gözaltında tutulanlar için kuralları değiştirmek istediklerini açıkladı.

Göç Bakanından: Yeni göç kuralları ile ilgili açıklama

Soruşturma ve dosyalarla ilgili kurallar gözden geçirilmelidir ve daha fazla kişi gözaltına alınabilme seçeneği başta olmak üzere, araştırma evresinde daha uzun süre bekleme olabileceği ve bu süre bir buçuk yıla kadar çıkabilir bilgisi verildi.

Maria Malmer Stenergard, düzenleme yapılırken, koşulların tamamının kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sığınma ve oturum başvuruları ile ilgili hükümetin yeni düzenlemesinde aile birleşimi için başvuranların da ciddi şekilde etkilenebileceği ve koşulların zorlaşacağı birçok konu var.

Gözetim merkezinde tutulan sığınmacılar ile ilgili koşulların daha çok ön planda tutularak yapılması hedeflenen yeni göç düzenlemesi, aile birleşiminden, çalışma oturumlarına kadar çok kişiyi olumsuz etkileyebilir.

İsveç Göçmen Bürosunun gözaltı merkezindeki bulunanların kaldığı odaların aranması ve aranma konusunda genişletilmiş yetkiler alıp alamayacağı araştırılırken, belli bir yerde olması gerekenlere elektronik ayak kelepçesi gibi gözaltı alternatifleri de araştırılacak.

Ludvig Aspling, elektronik takip sistemlerinin fiziksel gözaltı işlemine ek olarak kullanılabilir dedi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6