banner198

''Ekmek elden su gölden''İsveç'te yaşam herkese beleş!

Suriyeli sığınmacı Mahmoud Bitar, Suriye'de yaşayan ve İsveç'e yolunu bulup kaçmak isteyen insanlar için, ''İsveç'te yaşamın beleş olduğunu ve sokaklarda para süprüldüğünü, geniş ve rahat bir evin, çok kazançlı bir işin, son model bir arabanın ve güzel giyeceklerin kendilerini beklediğini zannediyorlar'' diyerek bunun böyle olmadığını ve İsveç'te de hayat mücadelesinin zor olduğunu komik dille anlatan bir video klip hazırladı.

 Mısır, Türkiye, Yunanistan üzerinde İsveç'e üç yıl önce geldiğini vurgulayan Mahmoud Bitar, Suriyeliler için İsveç'in en beleş yaşanacak yer olduğunu, ağaçların yaprak yerine para açtığını, yolda milletin para süpürdüğünü zannedildiklerini söyledi.

İsveç'e kendini atan Suriyeli için, geniş ve rahat bir evin, çok kazançlı bir işin son model bir arabanın ve güzel giyeceklerin kendilerini beklediğini hayal eden Suriyelilerin İsveç'e gelince hayallerinin hayal kırıklığına döndüğünü belirtti.

Bu durumu ironi yaparak anlatan Mahmoud Bitar, birde BBC için komik video çekti. Video'nun sonunda ise, Suriye düzelsin hemen geri dönerim'' dedi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 19:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
özgür
özgür - 8 yıl Önce

Senin ne işin var orda diye sorarlar adama kendi Milletini çekemeyen tek ırk Bu yüzden parçalanmaya mahkumsunuz. Birbirinizle uğraştıkça sömürülmeye ve başka devletlerden medet ummaya. ...

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6