"Avusturya'ya Göçün 50.Yılı Etkinliği" 8 Kasım'da Viyana’da gerçekleştirilecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Avusturya ile Türkiye arasında 1964 yılında imzalanan, Türk insanının Avusturya´ya iş göçünü düzenleyen anlaşmanın 50. Yıldönümü vesilesiyle Türkiye’den ve Avusturya’dan akademisyenler, siyasetçiler, medya temsilcileri, STK yöneticileri gibi çok sayıda seçkin davetlinin katılımıyla 8 Kasım 2014 tarihinde Viyana Hotel Intercontinental´de bir program düzenleyecektir.

Sergi, panel ve müzik dinletisi olarak üç bölümden oluşan program, Viyana Büyükelçimiz Mehmet Hasan Göğüş, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi, YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül ve Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un selamlama konuşmalarıyla başlayacaktır.

Selamlama konuşmalarının hemen ardından iki kültürlü sanatçılarımızdan Fatih Özçelik´in hazırladığı “Vielfalten Archive” adlı dokümantasyon sergisi, ressam Betül Burnaz´ın “Deveran Aralığı” isimli akrilik resim sergisi ve Avusturya´daki Türk kuruluşlarının ortak çabalarının ürünü olan “50 Yıl 50 Fotoğraf” adlı fotoğraf sergisi sanatseverlerin ilgi ve beğenisine sunulacak.

Oturum Başkanlığını Türkiye Avusturya Parlamentolararası Dostluk Gurubu Başkanı İstanbul Milletvekili Harun Karaca´nın yapacağı panelin katılımcıları olarak Viyana Üniversitesi´nden Prof. Dr. Thomas A. Bauer (Göç ve Medya), MÜSİAD Avusturya Başkanı Faruk Can (Göç Ve İş Dünyası), Viyana İslam Lisesi Müdürü Kenan Ergün (Göç ve Eğitim), Avusturya Türk Federasyon Başkanı Ali Can (Göç ve Kültür), Avusturya Müslüman Gençler Birliği´nden Dudu Küçükgöl (Göç ve Kadın/Gençlik), Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Avusturya Başkanı Abdurrahman Karayazılı (Göç Ve Sosyal Hayat) ve Salzburg Üniversitesi´nden Dr. Farid Hafez (Göç ve İslam) birer sunum gerçekleştireceklerdir.

Program, Yunus Emre Enstitüsünün organizasyonu ile TRT Müzik Gurubu´nun, seslendireceği Göç temalı eserlerle davetlilere güzel anlar yaşatmasının ardından nihayete erecektir.

Programla ilgili tüm detaylı bilgilere http://www.ytb.gov.tr/avusturyagocetkinligi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6