İsveç basınına düşen yeni haberde, geçen hafta Uluslararası medyada İsveç'te vurularak öldürüldüğü yazılan Tumsu Abdurakhmanov'un yaşadığı belirtildi.

Alman mahkemesi, ortadan kaybolan ve öldürüldüğü de söylenen Çeçen blog yazarı Tumsu Abdurakhmanov'un hayatta olduğunu söyledi.

Mahkeme sözcüsü Laurent Lafleur, Ekot'a yaptığı açıklamada, tanığın hayatta olduğuna dair bilgi aldığımızı doğrulayabilirim, dedi.

Blog yazarının, küçük erkek kardeşinin planlanan cinayetiyle ilgili bir davada ifade vermesi bekleniyor.

Göteborg'da fırtına raylı ulaşım ağını vurdu: İstasyon çatısı uçtu Göteborg'da fırtına raylı ulaşım ağını vurdu: İstasyon çatısı uçtu

Uluslararası medyada Abdurakhmanov'un geçen hafta İsveç'te vurularak öldürüldüğünü manşetlere taşımıştı, ancak Alman mahkemesine göre durum böyle değil.

Säpo yeni veriler hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Olaya dair açıklama yapan Säpo'nun sözcüsü Adam Samara: "Alman makamlarından gelen bilgilere gelince, bu bizim yorum yapma fırsatımız olan bir şey değil, bu yüzden söyleyebileceğim tek şey, medyada dolaşan bilgilerin farkında olduğumuz, halihazırda konuya dair farklı bir şey söyleyecek durumumuz yok" ifadeleri kullandı.

Editör: İsveç Gündemi