1956'da Sivas Gürün doğumlu olup, İlkokulu Gürün, Ortaokulu Ankara'da bitirip, 1973 yılında Ankara'da Polis Koleji'nden, 1976 yılında da Polis Akademisi'nden mezun oldu. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'nde Kom.Yrd.olarak göreve başladı. Sırasıyla Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara, Şanlıurfa, Aksaray, Muğla, Fethiye ve İstanbul'da çeşitli rütbelerde görev aldı. 1986 yılında Aksaray ilçe iken Emniyet Amiri, 1992 yılında Fethiye'nin ilk ilçe Emniyet Müdürlüğü 1995'te İstanbul Pol.Moral Eğt.Mrk.Md.lüğü görevini yapmıştır.

1995 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfiyle, İk.Bak.D.Bşk.lığı, Polis Başmüfettişliği, APK Uzmanlığı, Arşiv, İnşaat, İdari Mali İşler Daire Başkanlığı ayrıca, seçimle Polis Bakım ve Yardım Sandığı Başkanlığı yaptı. 1998 yılında Elazığ İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 3 yıl bu görevini sürdürdükten sonra 2001 yılı 10 Nisan'da Kocaeli Emniyet Müdürlüğü görevine, Temmuz ayında ise Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı'na atanıp, Emniyet Genel Müdürlüğü ilk Basın Sözcülüğü görevine getirildi. 2004-2005'te Gaziantep Em.Md.lüğü, tekrar Em.Gen.Md.lüğü Yrd.lığı, 2006 yılında Antalya İl Emniyet Müdürü olarak atanan Feyzullah ARSLAN, 2009-2012 İskandinav Ülkeleri (Danimarka,İsveç,Norveç,Finlandiya) Emniyet Müşavirliği görevini yürüttü. 2012-2017 yıllarında M.S.B ve T.B.M.M.Başkan Müşavirliği, M.E.B. Bakan ve Basın Müşavirliği, Talim Terbiye Kurul Üyeliği yapmıştır. 2017-2020 yıllarında Akdeniz Üniversitesi Hukuk ve Rektör Müşavirliği, Kültür ve Turizm Bak.lığı, İst. Kültür Varlıkları 3 Nolu Bölge Kurulu Hukukçu Üyeliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Adana Tabiat Varlıkları Bölge Kurul Başkanlığı görevlerinde bulundu. 10 Nisan 2020 yılında kendi isteği ile 47 yıl fiili 51 yıl itibari süre ile emekli olmuş ve Antalya Barosunda Avukatlığını sürdürmektedir.

Mesleğinin ilk yıllarında çalışırken; Gazi Ün.Eğt.Fak.İng.Böl., Gazi Ün.İşletme Fakültesi ve Ankara Ün.Hukuk Fakültesinden mezun olan Feyzullah Arslan ayrıca Gazi Ün.İdari Bilimler Ens. ve Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Ens. Kamu Yönetimi (KYUP) Yüksek Lisans Eğitimlerini bitirdi. Meslek yaşantısında 345 adet Maaş Taltifi, 23 adet Takdirname (Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlık, Em.Gn. Md.,Valilik) toplam 368 adet maaş Taltifi ve Takdirname verilmiştir.

“Polisin Hatıra Defteri”, “Gül Güldür Düşündür”, “Asayiş Berkemal”, “Yarınlara Geç Kalmadan” ve İskandinav Ülkeleri Anıları “Danca Manca ve Bence” isimli yayınlanmış kitapları olan Feyzullah Arslan'ın ayrıca Devlet Tiyatroları Reperturında, yurtiçi ve yurtdışında birçok kez sahnelenmiş “Trafikampanya (Ehliyet Senin Neyine, Dön Şinasi Evine-Söz mü?)”, “Yarınlara Geç Kalmadan” ve “Bir Dönüş Hikâyesi” isimli tiyatro eserleri de bulunmakta, bunların tamamını “Feyzullah Arslan Tiyatroları” adında bir kitapla yayınlamıştır.

İsveç, terör örgütü PKK ile mücadeleye devam edecek İsveç, terör örgütü PKK ile mücadeleye devam edecek

Emekli Sınıf Üstü Emniyet Müdürü olmasının yanında, Avukat, Uzman Arabulucu, Uzlaştırmacı, Bilirkişi, Müşavir, İdari Bilim Uzmanı, Kamu Yönetim Uzmanı, İşletmeci, Eğitimci,Üniversite Öğretim Görevlisi ve Yazardır.

Halen; Çevre ve Ş.Bak. Çanakkale Tabiat Varlıkları Böl.Kur.Hukukçu Üyeliği ve Ulş.Bak. U.E.İ.M Kurul Üyeliği görevini sürdürmektedir. Ayrıca Polis Akademisi, AK-EV Ün., Bahçeşehir Ün.ve Akdeniz Üniversitesinde, Sosyal Sorumluluk, Topluma Hizmet Uyg., Hukuk Etiği, Personel Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Halkla İlişkiler, Sunum Teknikleri, Genel ve Özel Güvenlik, Huk., Davranış Bilimleri derslerinin öğretim görevliliğini yapmış ve devam etmektedir. AK-EV Üniversitesi, Mustafa Necip Alayeli Çağ.Eğt.Vak.ve Avrupa Elele Engellilere ve Yaşlılara Yardım Vakfının Kurucu Mütevelli Heyet Üyesi, Danimarka Şiddeti Önleme Vakfı Üyeliği (FORSA) ve Türk Güreş Vakfı Yönetim Kurul Üyeliği, Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği Antalya Şubesi Başkanlığı, Antalya Yük.Öğ.Gel.Des. ve Reh. Der. Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir.

Uzlaştırmacı, Arabulucu ve Noterlik Ruhsatına sahip olan Feyzullah Arslan, halen Antalya

https://www.kitaphane.eu/iskandinav-ulkeleri-anilari-danca-manca-ve-bence

Editör: İsveç Gündemi