Ülkemizde geri bıraktığımız 2016 yılı içinde ve henüz yeni yılın ilk saatlerinde de yaşadığımız acı terör eylemlerinde verdiğimiz şehitlerimizi, kaybettiğimiz insanlarımızı rahmetle anıyor, ülkemize/milletimize başsağlığı, yaralı ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bu vesileyle terörü lanetleyerek kınıyoruz...
Terör asla kazanamayacaktır! 

Onurlu bir milletin diz çökeceği tek makam Allah'ın huzurudur.

Teröre boyun eğmeyen milletin bir parçası olmakla ülkemizin ve milletimizin verdiği mücadelenin sonuna kadar yanındayız.

Yaklaşık on gündür yoğun saldırılara maruz kalan İsveç Gündemi, yapılan saldırıları önemli ölçüde önlemiş ve bertaraf etmiştir.

FETÖ/PYD/PKK mensupları oldukları düşünülen yurtdışı kaynaklı saldırılara karşı 7/24 koruma ekibimizin verdiği mücadele sonucunda çok şükür sitemiz her hangi bir kayıp yaşamadan korunmuştur.

Siber teröristlerin amaçlarına ulaşmasını engellemede emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik eder, bundan sonra da olacak olası saldırıları önleme konusunda başarılı olmalarını temenni ederiz.

Ülkesini seven ve milletinin yanında yer almaktan kıvanç duyan Türkiye ve İsveç arasında basın yayın aracılığı ile gönül köprüsü kurarak dünya da olan biteni kendi dilimizde insanlarımıza ulaştırmamızın birilerini rahatsız etmesini gayet normal görüyor ve bu duruşumuzu son nefesimize kadar sürdüreceğimizi siz aziz milletimize onurla duyuruyoruz.
Editör: İsveç Gündemi