Facebook, 2015 yılında düzenleyeceği F8 Geliştirici Konferansı'nın 25-26 Mart'ta yapılacağını duyurdu.

Bu yıl 30 Nisan'da gerçekleşen F8 Geliştirici Konferası'nda, Facebook CEO'su Mark Zuckerberg gelecek konferansın 25 Mart 2015'te yapılacağını açıklamıştı, ancak konferansın iki gün süreceği konusunda herhangi bir şey söylememişti. Facebook, konferansın ilk defa iki gün sürecek olmasını "geliştirici topluluğunun her zamankinden daha büyük olmasına" bağladı. Daha önce yapılan F8 konferanslarından farklı olarak konferansı bir gün yerine iki güne yayan Facebook'un konferansta paylaşacağı birçok haber var gibi görünüyor.

San Francisco'daki Fort Mason Center'da düzenlenecek olan konferans, diğer büyük geliştirici konferanslarına benzer olarak bir açılış konuşması ile başlıyor, yeniliklerin anlatıldığı oturumlar ve geliştiricilerin yeni araçları nasıl kullanacağını öğreten demolarla devam ediyor.

Bu yıl gerçekleşen F8 Geliştirici Konferansı'nda; medya için görselleştirme API'ları, şirketin Parse adlı mobil uygulama geliştirme aracının çevrimdışı olarak kullanılabileceği, Facebook'a anonim olarak giriş yapılabileceği ve mobil uygulamaları birbirine bağlamaya olanak sağlayan App Links duyurulmuştu. Ayrıca yine bu yıl düzenlenen  konferansta Mark Zuckerberg, konferansı artık 2-3 senede bir düzenlemek yerine her yıl düzenleyeceklerini açıklamıştı. İlk olarak 2007 yılında düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı daha sonra 2008, 2010, 2011 ve 2014 yılında düzenlenmişti.

Konferans için kayıtlar 2015'in başlarında açılacak. Etkinliğe katılmak isteyenler, kayıtlar başladığında e-posta yoluyla haberdar olabilmek için etkinliğin sitesinden kayıt yaptırabilirler.

The post Facebook F8 Geliştirici Konferansı 25-26 Mart'ta Yapılacak! appeared first on Silikon Vadisi TV.

Editör: İsveç Gündemi