Yurdışındakiler için dövizli askerlik ücreti arttı

Yurtdışında yaşayanlar için dövizli askerlik ücreti 2 bin avrodan 4 bin 800 avroya çıkarıldı

Yurdışındakiler için dövizli askerlik ücreti arttı

Askerlikte Cumhuriyet döneminin en kapsamlı değişikliğini getiren yasa teklifi, dün TBMM Genel Kurulu’nda 17 ret, iki çekimser oya karşılık 335 oyla kabul edilerek yasalaştı. Yeni yasaya göre Yurtdışında bulunup dövizle askerlik yapma hakkı olanlar da 31 bin lira karşılığı 4 bin 800 Euro yatırarak askerliğini yapmış sayılacak.

Yurt dışında ikamet eden ve çok vatandaşlık hakkına sahip olanlar, en az 3 yıl süre ile fiilen yabancı ülkelerde bulunmaları halinde, çalışma şartı aranmadan bu madde hükümlerinden yararlandırılacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
M cetin
M cetin - 9 ay Önce

En iyisi vatantaslikdan cikmak. Iki yil önce 1000 euro olan bedelli askerlik suan 4500 euro iyide. Neden simdiki kanunda uc yil calisma sarti kaldrildi. Benim oglum uc ay gibi bir sureyle bedelli ucreti 1000 euro yatiramadi. Ne olduda uc yil gibi calisma sarti kaldrildi????.

Sabahattin Sel
Sabahattin Sel - 9 ay Önce

Kanunu yanlis yorumladiniz Isvecte dogan burda unuversiteyi okuyan oglum 4 yillik yaz calismalarini vergi dagiresinden aldim surekli calisma degil diye kabul etmediniz .Simdi kalkmis calisma istemiyorsunuz bizim maduriyetimiz ne olacak.

SIRADAKİ HABER