banner114

Türkiye, ilk dış hat uçuşlarına 10 Haziran'da başlıyor

Türkiye İç ve Dış hat uçuşlarıyla ilgili tarihleri netleştirdi. İlk dış hat uçuşları 10 Haziran tarihinde başlayacak.

Türkiye, ilk dış hat uçuşlarına 10 Haziran'da başlıyor

THY 1 Haziran'da ilk İstanbul - Ankara Seferini gerçekleştirecek ancak İç hat uçuşları tam olarak 4 Haziran'da başlayacak, dış hat uçuşları ise 10 Haziran'da başlayacak. Dış hatlarda uçuşlar ilk olarak KKTC'ye olacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bir süredir Türkiye’ye yoğun turizmin trafiği olan ülkelerin bakanlarıyla uçuş planlaması ve turizm konusunda görüşmeler yapıyor. Yapılan planlamaya göre 4 Haziran’da iç hatlar, 10 Haziran’da ise dış hat uçuşları başlayacak. Dış hatlarda uçuşlar ilk olarak KKTC’ye olacak. Almanya ile karşılıklı uçak seferlerinin haziran ayının sonuna doğru, İngiltere ile temmuz ayında, Rusya ile ise ağustosta başlayabileceği öngörülüyor.

İsveç ile ilgili uçuşlarda henüz bir netlik yok. Komşu Danimarka ve Norveç kapılarını açarken İsveç'i dışarıda tutması, yine diğer bir çok ülkenin turizm sezonunu açmakla ilgili ilk uçuşlarda İsveç'e yer vermemesi, İsveç'ten uçuşların olmayacağı sorusunu daha fazla akla getiren nedenler oluyor.

Mevcut planlamaya göre, THY 15 Haziran, SunExpress 17 Haziran ve Pegasus 1 Temmuz olarak İsveç'ten Türkiye'ye açık görünüyor. Ancak bu uçuşların olup olmayacağı kesin değil.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif sarikul
Elif sarikul - 1 ay Önce

Biz bilet aldik 11 hazirana bu ucusumuz gerceklesekcekmi ya

Derya
Derya @Elif sarikul - 1 ay Önce

En guzeli konsoloslugu arayipta sormak. Bizde almak istiyoruz ama Göteborg dan varmi yok mu henuz belirsiz. Arlanda dan Turkiye ye var oldugunu biliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner6