banner180

THY - Korona Virüsü ile ilgili aldığı kararı açıkladı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve ülke geneline yayılan yeni tip ölümcül 'koronavirüsü' nedeniyle Türk Hava Yolları (THY), Çin uçuşlarında görevli kabin ekibinin maske ve eldiven takabileceğini duyurdu.

THY - Korona Virüsü ile ilgili aldığı kararı açıkladı

Edinilen bilgiye göre, Çin'de ülke geneline yayılan 'koronavirüs' ile ilgili olarak Türk Hava Yolları (THY), Pekin, Şanghay, Guangzhou, Xi'an, Hong Kong, Tayvan gidiş ve geliş seferlerinde görevli kabin memurları için yeni bir karar aldı.

Virüs nedeniyle bu uçuşlarda görev yapan kabin ekibinin koruyucu maske ve eldiven takma konusunda uçuş ekibine yönelik bir duyuruda bulundu.

THY ayrıca Atatürk Havalimanı'ndan yapılan kargo seferlerinde ise maske ve eldivenlerin uçak içinde verilebileceği de öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 3 yıl Önce

Uçaktasınız ve size maskeli ve eldivenli görevliler ikramda bulunuyor. Kendinizi nasıl hissedersiniz?
Amaç personeli korumak, diğerleri önemli değil. Her vatandaş yurda virusu sokabilir ama benim kabin görevlime zarar gelmesin yeter mantığı.
Şimdi bu çözümmü? Diğer yolcuları düşünüyorsan ve yurda virüsu sokmamak istiyorsan, british air gibi tüm çin seferlerini iptal edebilirmisin eyyyy THY...

SIRADAKİ HABER

banner6