banner198

Stockholm’de büyük ödülü Türk iş kadını aldı

Geçtiğmiz yıl, Lima (Peru) Ticaret Odasının ev sahipliğinde yapılan ve bu yılda Stockholm Ticaret Odasının ev sahipliğinde Grand Otelde düzenlenen, Uluslararası Zor İşleri Başaran Kadın Girişimci (IWEC) ödülünü, AŞANTEKS Yönetim Kurulu Başkanı Emine Şahinkaya’ya verildi.

Stockholm’de büyük ödülü Türk iş kadını aldı

Mansfield ödülünü (IWEC) Başkanı Bayan Ruth Davis ‘den teslim alırken ödül törenine Türkiye’nin İsveç Büyükelçisi Ömer Kaya Türkmen eşlik etti.

Barcelona ve Manhattan Ticaret Odaları tarafıından kurulan ve ABD Dış İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen IWEC, başarılı iş kadınları arasında bilgi alışverişi sağlamayı, iş bağlantıları kurmayı ve kadınları uluslararası piyasalar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Ödülü almaktan mutlu olduğunu söyleyen Aşanteks Yönetim Kurulu Başkanı Emine Şahinkaya, eşinin vefat etmesinin ardından bütün sorumluluğu kendisinin aldığını ve zorluklarla birbir mücadele ettiğini belirtti. Şahinkaya önüne çıkan engellerle nasıl mücadele ettiğini, bu mücadele sırasında karşılaştığı bazı konularda eğitim alması gerektiğini hissettiğinden yeniden lisans eğitimine başladığını, hukuk ve işletme alanlarındaki eksikliklerini gidermek için de eğitimlere katıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 01:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6