Stockholm'de Taksicilerden Fiyat Protestosu

Stockholm'de onlarca taksici, fiyatlarda indirime giden şirketlerini protesto etti.

Stockholm'de Taksicilerden Fiyat Protestosu
 İsveç'in başkenti Stockholm'de, ''Taxi Kurir ve Taxi 020'' firmasında direksiyon sallayan şoförler, şirketin kısa süre önce  fiyatlar da indirim yapmasını protesto ettirler.

Aynı şirkete ait iki firmanın şoförleri, yolda konvoy oluşturarak, fiyatların eski seviyesine getirilmesini istedi.
 Taxi 020 Firmasında çalışan şoför Elisabeth Lundblad, yeni fiyat tarifesine göre elimize hiç bir şey geçmiyor. Daha çok ve stresli çalışmamıza rağmen ayda vergilerden sonra ancak 10 bin kron  kalıyor. Bu şartlarda çalışmak çok zor'' dedi. 

Bir süreliğine kontak kapatarak iş almayan taksiciler, bir saatlik protestodan sonra tekrar yollara koyularak çalışmaya başladı. 

Öte yandan, özel araç sahiplerinin taksicilik yaptığı alternatif ulaşım sistemi "Uber" uygulamasının da İsveç'te taksicilere ekonomik olarak büyük zarar verirken, taksiciler bu uygulamanın da İsveç'te yasaklanmasını istiyor. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 16:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salli Yorum
Salli Yorum - 7 yıl Önce

Aynı şirkete ait iki firmanın şoförleri, yolda konvoy oluşturarak, fiyatların eski seviyesine getirilmesini istedi. NASIL YANI???? Bari gazetecinin Turkce'si guzel olsun yahu!

İsveç Gündemi Okur takip birimi
İsveç Gündemi Okur takip birimi - 7 yıl Önce

Bu anlamak o kadar zor olmasa gerek, bir şirket bünyesinde birden fazla marka ve firma olur dolayısıyla çatı kuruluşun bünyesinde bulunan iki taksi firmasının çalışanları şirketin fiyatları indirmesinden şikayetçi. Gazetecinin Türkçesi mi düzgün değil yoksa bu yargıyı yapmadan önce yargısız infaz yapmak mı düzgün bir davranış değil takdir okuyucularımızın....

SIRADAKİ HABER

banner6