Sırbistan, gurbetçinin 73 bin Euro parasına el koydu!

Sırbistan Presevo geçişinde, gümrük memurları, bir yolcunun el tipi buzdolabını doldurduğu 73 bin Euroya el koydu.

Sırbistan, gurbetçinin 73 bin Euro parasına el koydu!

Avusturya plakalı bir “BMW”nin, Yunanistan’a tek başına seyahat eden bir yabancının ülke çıkışında ayrıntılı bir inceleme için ayrılmasıyla ortaya çıktı. Gümrük memurlarının sorularına cevap veren sürücü, yalnızca kişisel bagajı ve izin verilen miktarda nakit taşıdığını söyledi.

Ayrıntılı kontrol sırasında, kişisel eşyalarının yanı sıra, arabanın bagajında, yiyecek yerine ağzına kadar para ile doldurulacak bir el tipi buzdolabı bulundu.

Rapor edilmeyen Euroların bir kısmı, yine arabanın bagajında ​​bulunan laptop çantasının bölmesinde bulundu. Sürücü 73 bin Euroyu bu şekilde sınırdan yasadışı yollardan geçirmeye çalışmış, paranın 10 bin Eurosu derhal kendisine iade edilirken, kalan 60 bin Euroya Gümrük yetkilileri el koydu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Devam etsinler
Devam etsinler - 5 ay Önce

Sırpları zengin ediyorlar anca. Başka birşey deyil. Kendilerinin gözleri açik saniyorlar ama Sırplarında gözlerinin perdesini açtilar artik. Her giden Turk ailenin arabasini didik didik ariyorlar sırf bu tür kişilerin yüzünden..

Misal kuzenim her sene 2 defa Turkiye ye gidiyor Hollanda dan. Hem araba hem de uçak ile ama arabayla ailecek gittikleri icin paralarida paylastirarak cocuklariyla beraber göturdukleri icin bir sorun yasamiyor ve Hollanda devletini de hastayim diyerek kandirip kaçak çalisip hemde sağlik sigortadan para aliyor. Turkiyeden kaç tane daire aldi bilmiyorum ama hepsini de anne, baba ve kardeşlerinin uzerine yapti. Sîrf Hollanda devleti araştirma yapar ise uzerinde birşey görunmesin diye..
Insanlar böyle yapaaa yapaa devlet artik gözunu aciyor sağolsun yabancilar sayesinde..

SIRADAKİ HABER

banner6