Rekabet Kurumu Mercedes-Benz Türk'e soruşturma açtı

Almanya ile yaşanan siyasi gerilim ardından yeni bir gelişme yaşandı. Rekabet Kurumu, Mercedes-Benz Türk A.Ş. hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Rekabet Kurumu Mercedes-Benz Türk'e soruşturma açtı
 Rekabet Kurumu, Mercedes-Benz Türk A.Ş.'ye soruşturma açıldığını duyurdu.

Kurumdan yapılan açıklamada "Mercedes-Benz Türk A.Ş.'nin beton pompası üreticileriyle yaptığı anlaşmalar ve bu üreticilere yönelik uyguladığı indirim sistemleri yoluyla hakim durumunu kötüye kullanarak beton pompası ve beton pompasının monte edildiği kamyon pazarında rekabeti bozduğu iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı" denildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: "Önaraştırmada elde edilen bilgi ve belgeler ile yapılan tespitleri 28.02.2017 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Mercedes-Benz Türk A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 17-09/105-M sayı ile karar verdi. Bilindiği üzere 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesi, hâkim durumun kötüye kullanılmasını yasaklamaktadır. Soruşturma, adı geçen teşebbüsün 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla başlatıldı"..

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6