banner180

Plast Eurasia İstanbul 2018 Fuarı'nda DVT Devotrans'a büyük ilgi

TÜYAP tarafından PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) iş birliği ile 5 Aralık Çarşamba günü kapılarını açan, her yıl düzenlenen fuarlar arasında dünyanın ikinci Avrasya’nın ise en büyük ihtisas fuarı olan Plast Eurasia İstanbul, 44 ülkeden 1094 firma ve firma temsilciliğini sektör profesyonelleriyle buluşurken, yüzde yüz yerli üretim yapan Türkiye'nin en köklü markalarından DVT Devotrans ürünleri büyük ilgi görüyor.

Plast Eurasia İstanbul 2018 Fuarı'nda DVT Devotrans'a büyük ilgi

üretiminde köklü geçmişinin verdiği tecrübe yanı sıra gelişen teknolojiye uygun şekilde kendini geliştiren ve kalitesiyle dünyanın birçok ülkesine ihracaat yapan DVT Devotrans fuarda gördüğü ilgiden memnun. DVT Devotrans genel müdürü Hakan Ulutaş "Geçtiğimiz yıla göre fuara ilgi çok daha iyi noktada" diyerek, DVT Devorans olarak gördükleri ilginin son derece sevindirici olduğunu belirtti.

Plast Eurasia İstanbul 2018 Fuarı

Nüfus artışına paralel olarak insan yaşamının iyileştirilmesi, doğal kaynakların korunması ve gelecek nesiller için çevrenin muhafaza edilmesine yardımcı olan plastik endüstrisinin tüm süreçleri ile tanıtıldığı PLAST EURASIA İSTANBUL Fuarı geçen yıla göre %6,9 büyüyerek 10 salonda hazırlandı. Plastik makineleri, kimyasallar, ham maddeler, makine yan ve ara sanayi, ısı ve kontrol cihazları, kalıp, hidrolik ve pnömatik, geri dönüşüm alanlarında en son teknolojiler ve yeniliklerin sergilendiği fuarda başta Türkiye'nin önemli markaları olmak üzere, Çin, Hindistan, İran ve Tayvan’dan milli katılım gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıl Fuar, 43 ülkeden 1087 firma ve firma temsilcisini ve 101 ülkeden 53.919 profesyonel ziyaretçiyi bir araya getiren fuar bu yıl daha büyük ilgi görüyor.  

Geçtiğimiz yıl Plast Eurasia İstanbul, Cezayir, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Benin, Bosna Hersek, Bulgaristan, Mısır, Gürcistan, Yunanistan, Hindistan, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Kosova, Lübnan, Libya, Makedonya, Moldova, Fas, Umman, Filistin, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suriye, Ukrayna ve Özbekistan dâhil olmak üzere 31 ülkeden alım heyetlerine ev sahipliği yaptı. Ziyaretçiler çoğunlukla İran, Cezayir, Bulgaristan, Ukrayna, Irak, Rusya, Tunus, Sırbistan, Suudi Arabistan ve Yunanistan'dan geldi. Sektöre gelen ziyaretçiler: plastik endüstrisi, ambalaj endüstrisi, ham madde, makine sanayi, kimya sanayi, otomotiv endüstrisi, kalıp endüstrisi, geri dönüşüm vb. Ziyaretçilerin anket sonuçlarına göre; ziyaretçilerin %97'si fuarı iş arkadaşlarına tavsiye ediyor ve ziyaretçilerin %42'si fuarda yeni bağlantılar kurduklarını belirtti.

Yaygın kullanımı ile tüm sektörlerin yapı taşı niteliğinde olan plastik endüstrisine olumlu katkılar sağladığına inanılan PLAST EURASIA İSTANBUL 2018 Fuarı’nın, T.C. Ticaret Bakanlığı ve TÜYAP yurt dışı ofisleri koordinasyonu ile Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, İsrail, İtalya, Kanada, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Özbekistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan davet edilen alım heyetleri ile birlikte 60.000’e yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapması hedefleniyor.

Tüyap tarafından PAGEV iş birliği ile düzenlenen Plast Eurasia İstanbul 2018 Fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 5-6-7 Aralık tarihlerinde 10:00-19:00, 8 Aralık tarihinde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6