Lufthansa’dan İsveçli aileye rötarlı uçuş tazminatı

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, rötarlı uçuş yaptığı için İsveçli bir aileye 200 bin kron tazminat ödedi.

Lufthansa’dan İsveçli aileye rötarlı uçuş tazminatı
 İsveç resmi haber ajansı TT'nin haberine göre, Alman hava yolu şirketi Lufthansa, 2012 yılında İsveç'in Vestergötland bölgesinden Güney Afrika'ya gitmek için bilet alan aileyi, 1 gün rötarla gideceği yere ulaştırdı.
Ailenin şikayeti üzerine Lufthansa şirketine 30 bin kron tazminat cezası kesildi. Lufthansa'nın kesilen cezanın 3 yıllık faiziyle birlikte İsveçli aileye toplam 200 bin kron (yaklaşık 22 bin avro) tazminat ödediği bildirildi. 

Haberde, İsveçli ailenin tazminat talebinin Avrupa Mahkemesi tarafından geriye dönük uygulamaya alınan yasadan kaynaklandığına işaret edilirken, uçuşların 3 saatten fazla ertelenmesi durumunda yolculara tazminat ödeneceği ve bu uygulamanın da 2010 yılından itibaren yapılan uçuşları kapsadığı bildirildi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2015, 01:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
V.D.
V.D. - 8 yıl Önce

Ama, Dikkat edilmesi gereken bir durum var, eger ucak dogal afetler sebebiyle gecikdiyse ucak sirketine bir mesuliyet yuklenemez., bunun disinda her gecikme kendi sebebi cercevesinde degerlendirilir.

Veli D.
Veli D. - 8 yıl Önce

Belki saka gibi gelecek ama, Lufthansa sirketi ucagin ( sadece ) 5 dakika gecikecegini bile mail yolu ile musterilerine bildiriyor, en azindan bana bildirmislerdi, ve ustelik, istersem bileti geri iade edip parasini alabilecegimi bir hafta öncesinden bildirmislerdi. Cok haklarimiz var ama malesef hepsini bilemiyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6