İsveç'te yılın mağazası ödülünü Türk marketi kazandı

- İsveç'te ICA, COOP ve LİDL gibi dünyaca ünlü süper marketleri geride bırakan Türk girişimci Muhittin Taylı ait Matvärlden Veddesta süpermarketi 2500 marketin içinde ’Yılın Mağazası’ seçildi.

İsveç'te yılın mağazası ödülünü Türk marketi kazandı
 İsveç'te, Türk girişimci Muhittin Taylı'nın sahibi olduğu süpermarket yılın marketi seçildi.

Başkent Stockholm'deki City Hall salonunda "İsveç Perakende Ödülleri" gecesi düzenlendi. 2 bin 500 süpermarketin değerlendirildiği gecede, "2017 Yılı Marketi" ödülüne, Türk girişimciye ait "Matverllden Veddesta" layık görüldü
Marketin sahibi ve genel müdürü Muhittin Taylı (57), AA muhabirine yaptığı açıklamada, uluslararası başarılara imza atmış süpermarketlerin içinden seçilip birinci oldukları için gurur duyduğunu söyledi.Balıkesir'in Burhaniye ilçesinden gelerek 27 yıl önce İsveç'e yerleştiğini anlatan Taylı, 2 yıl önce hizmete soktukları süpermarketin bu kadar kısa bir zamanda böyle bir başarı yakalamasından dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

Taylı, İsveç toplumuna Türk ürünleri sunduklarını kaydetti.Yaklaşık 200 personelin markette çalıştığını anlatan Taylı, İsveç genelinde 8 şube daha açmayı düşündüklerini ve 'Matverlden' ismini kısa sürede dünya markası yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Marketin başarısında Konya'nın Kulu ilçesinden İsveç'e yerleşen Barış Delen ve Mehmet Coşkun'da büyük pay sahibi.


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 01:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6