banner180

İsveç'te pizacılar ve taksiciler yarını bekliyor...

İsveç'te ticari taksi esnafı ve piza satan lokanta esnafı tüm hazırlıklarını yaptı yarını bekliyor. Yılbaşı akşamı ticari taksiciler yılın en yüksek kasasını (Ciro) yaparken, pizzacılarda yılın en fazla pizzasını 1 ocak'ta satıyor.

İsveç'te pizacılar ve taksiciler yarını bekliyor...
 
Yeni yılın ilk gününde İsveçlilerin tercih etti yemeğin, ’’ kebap pizza’’ olduğu açıklandı.
Çeşitli etkinliklerle 31 Ekim akşamı yılbaşını kutlayan İsveçlilerin büyük bir bölümünün ertesi gün pizza satın aldığı belirtildi. İnternet pizza sipariş sitesi onlinepizza, 2014 yılı boyunca İsveç’te İnternet üzeri 3 milyon pizza sattıklarını açıkladı. En çok kebap pizzanın satıldığı belirtilirken, kebap pizzayı Vesuvio, Capricciosa ve Hawaii’nin takip ettiği kaydedildi. İsveç’te yılın en çok pizzasının 1 Ocak’ta satıldığı ifade edilirken, gün boyunca bütün ülkede 3 milyona yakın pizza satıldığı belirtildi.

Her yıl 1 Ocak'ta 500 pizza satan Emelis Pizzariyenin sahibi İbrahim Demirok'te son hazırlıklarını yaptıklarını ve 5 pizzacıyla birlikte 1 Ocağ'a hazır oluklarıını söyledi.

TAKSİCİLER 2014 YILINDAN ŞİKAYETÇİ

Geçen yıl yılbaşı akşamı 7 bin kron kasa yaptığını söyleyen 020 Taksi Şirketinde şoförlük yapan Zeki İlgöy, bu sene 8 bin kron kasa beklediğini belirtti. Her yıl piyasaya yüzlerce yeni  ticari taksi sürülmesinden dolayı işlerin düştüğünü ve 2014 yılında taksicilerin istediği kasayı yapamadığını belirten İlgöy, yılbaşı günü iyi bir kasa bekliyor.


ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2014, 15:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbuldan
istanbuldan - 8 yıl Önce

atilla kardeşim bu kasa demek istediğin ciro olmasın mı?

İsveç Gündemi
İsveç Gündemi - 8 yıl Önce

merhaba: evet doğru anlamışsın isveç'te ciroya kasa deniyor.

SIRADAKİ HABER

banner6