banner114

İsveçlilerin en sevdiği baklava çeşitleri burada

İsve'in başkenti Stockholm'ün Haninge ve Fittja bölgesinde mağazaları bulunan Nefis Baklava İsveçlilere de baklavayı sevdirdi.

İsveçlilerin en sevdiği baklava çeşitleri burada

Son yıllarda İsveç'lilerin baklavaya olan ilgisini artıran çalışmalar yaparken, gerek İsveçlilere, çocuklara ve gerekse gençlere yönelik tatlar çıkaran Nefis Baklava ürün listesine yenilerini ekledi.

Muzlu blåber kaymaklı, tereyağlı,karamelli ve Hindistan cevizli yeni baklava çeşitleri çıkarmaya başlayan Nefis Bakalava bu ürün çeşitlerinin daha çok gençlere ve İsveçlilere yönelik olduğunu belirtti.

İsveçlilerin hafif yağlı ve meyve içerikli olan tatlıları tercih ettiği belirtilirken, son yıllarda İsveçlilerin de baklavaya ilgisinin arttığı farke diliyor.

Türkiye'den İsveç'e taşınan ve AB Komisyonu tarafından Türk Tatlısı olarak tescillenen lezzetin dünya genelinde de önemli bir yere sahip.

BAYRAMA ÖZEL SİPARİŞ

Fittja ve Haninge de direk mağazadan satış yapan Nefis Baklava bayram hazırlığı içinde olan ve bayramda misafirlerine baklava ikram etmeyi düşününler içinde önemli bir çözüm merkezi şeklinde çalışıyor.

Bayram öncesi sipariş verip bayramda taze baklava almak isteyenlerin mutlaka şimdiden iletişime geçmeleri gerekiyor.

İLETİŞİM

www.nefisbaklava.se sitesini ziyaret ediniz.

Pazartesi - Cumartesi 08:00 - 19:00 arası Pazar günleri 09:00-18:00 saatleri arası açık olan mağazalara uğrayabilir. 

Gitmeden bilgi almak için : 072 298 55 10 - 072 302 82 06 numaralardan ulaşabilirsiniz.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 14:36

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER