İsveçlilerden rekor Türkiye rezervasyonu

İskandinavya'nın önde gelen turizm şirketi Ticket tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'ye tatil amacıyla yapılan rezervasyonlarda geçen yılın ocak ayına göre yüzde 83 artış yaşandığı ve Türkiye'nin bir kez daha İsveç turistlerin gözdesi haline geldiği belirtildi.

İsveçlilerden rekor Türkiye rezervasyonu

 İsveç'ten Türkiye'ye yaz sezonu için yapılan rezervasyonlarda geçen yıla oranla yüzde 83 artış olduğu bildirildi.

Ülkenin önde gelen gazetelerinden Expressen'in İskandinavya'nın önemli turizm şirketi Ticket'in açıklamasına dayandırarak yazdığı habere göre, Türkiye'nin bu yıl yeniden İsveçli turistlerin en fazla tercih ettiği ülkeler arasına girdiği vurgulandı.


Haberde, geçen yılın ocak ayına göre bu yılın aynı döneminde Türkiye'de tatil amacıyla yapılan rezervasyonlarda yüzde 83 artış yaşandığı, bu durumun Türkiye'nin bir kez daha İsveçli turistin gözdesi haline geldiğinin göstergesi olduğuna dikkat çekildi.


Terör saldırıları nedeniyle geçen yıl İsveç'ten Türkiye'ye gelen turist sayısında düşüş yaşandığı kaydedilen haberde, bu yıl Türkiye'nin İsveçlilerin gözdesi olduğu ifade edildi.


İsveçli turistlerin popüler tatil beldelerini tercih ettiği bilgisine yer verilen haberde, turistlerin Antalya'nın Alanya, Side, Belek gibi tatil beldelerine yaptıkları rezervasyonların üç kat yükseldiği kaydedildi.Haberin İsveç medyasında yayınlanan linki

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6