İsveçli politikacı:IŞİD militanlarına iş ve ev verelim!

IŞİD Terör Örgütüne katılanlar İsveç'e dönmeye başladı. Aftonbladet gazetesinin haberine göre, Örebro Belediye Başkanı Rasmus Persson, IŞİD'en geri dönen militanlara iş verilmesi ve terapiye tabi tutulması gerektiğini söyledi.

İsveçli politikacı:IŞİD militanlarına iş ve ev verelim!
 Geçen hafta kuzey Irak'ta öldürülen 2 İsveçli IŞİD militanının Örebro olması dolaysıyla belediye bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Belediye başkanı, siyasetçiler ve terör uzmanları katıldı.

Örebro Belediye Başkanı Rasmus Persson, IŞİD Terör Örgütüne katılımları engellemek ve geri dönenleri topluma kazandırmak için milatanlara, ev,iş ve psikolojik destek verilmesi gerektiğini savundu.

Öneriyi olumlu bulan terör uzmanı  Magnus Norell, Örebro Belediye Başkanının fikrini harika olduğunu belirtirken, militanları terörün elinden kurtarmak için önemli bir adım olduğunu söyledi. 

Bu fikre karşı çıkan diğer terör uzmanı  Magnus Ranstorp, teröre katılan insanları ödüllendirmek gibi bir durum söz konusu, bu militanların kendini toparlayıp tekrar terör örgütlerine katılmamaları için devamlı polis kontrolünde olmasını belirtti. 

ATİLA ALTUNTAŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2015, 00:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6