İsveçli müşteri kavrulmuş arpa satın alacak

İsveçli müşteri kendi pazarları için kavrulmuş arpa ithal etmek istediklerini ve konuyla alakalı Türkiye’den tedarikçiler aradığını beyan etmiştir.

İsveçli müşteri kavrulmuş arpa satın alacak

 İsveç’ten irtibata geçen bir müşteri kendi pazarları için kavrulmuş arpa ithal etmek istediklerini ve konuyla alakalı Türkiye’den tedarikçiler aradığını beyan etmiştir.

İsveç’te gıda ile günlük kullanıma konu olan malların dağıtımının % 80 inden fazlası ICA, Axfood, Coop, Sabis, Lidl gibi büyük zincir firma tarafından gerçekleştirilmektedir. Adı geçen firmalar ithalattan tüketiciye kadar tüm dağıtım zincirinde etkin olarak faaliyet göstermekte olup, ülke içinde 7000 kadar perakende satış mağazaları bulunmaktadır.

Özel ürünlerin satışı ise genellikle mağaza zincirleri kanalıyla gerçekleştirilmektedir. IKEA; mobilya ve iç dekorasyon, H&M ise hazır giyim alanındaki en önemli zincirlerdir. Anılan firmalar büyük ölçüde ithalata dayalı olup, Türkiye de dahil olmak üzere bir çok ülkede temsilcilikleri bulunmaktadır.

Zor ve talepkar bir pazar olarak değerlendirilen İsveç’te, gelir durumu ve eğitim seviyesinin yüksek olmasına bağlı olarak tüketicilerin muhakeme gücü oldukça fazladır. İsveçli tüketiciler bir ürünün kalitesine, tasarımına, ambalajına, çevreye duyarlı olarak üretilip üretilmediğine, en çok da uygun fiyatta satılıp satılmadığına oldukça önem vermektedir.

Orijinal mesajı aşağıdaki şekilde olan müşterinin talebine bir altta verilen linkten ulaşabilirsiniz:

Dear Sir, 

I would like to have in contact with a company which deal with roasted Barley for a Swedih etnical market.

regards

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6