banner114

İsveç'te yeni kurulacak hükümetten şirketlere vergi indirimi

İsveç'te çarşamba günü yeni hükümetin kurulması gündem de iken, yeni hükümet için bir araya gelen Sosyal Demokrat Parti, Yeşiller Parti, Center Parti ve Liberal Parti, şirketlerde vergi indirime gitme yönünde anlaşırken, şirketlerin işçileri işten çıkarma şartlarında kolaylaştırmaya gideceği belirtildi.

İsveç'te yeni kurulacak hükümetten şirketlere vergi indirimi

İsveç'te 4 aydır hükümet kurulamıyor. Ülkede, erken seçim gidileceği yönünde görüşler artarken  partilerden son hamle geldi. Sosyal demokrat Parti ve Yeşiller Partisi'nin içinde bulunduğu Sol azınlık hükümetine, sağ blok partilerinden Center Parti ve Liberal Parti'den destek geldi. Dört parti sosyal Demokrat Genel Başkanı ve Başbakan Stefan Löfven'in liderliğinde yeni bir hükümette anlaşırken, şirketlerde vergi indirimi ve işten çıkarma şartlarının kolaylaştırılması yönünde anlaşmaya da varıldığı bildirildi.

Çarşamba günü yeni hükümetin kurulması için mecliste güven oylaması yapılacak. Dört parti anlaşsada hükümetin kurulması için Sol Parti'n oylarına ihtiyaç var. Sol Parti milletvekilleri çekimser oy kullansa bile  hükümet kurulabilecek. Şirketlerde vergi indirimi ve bir çok konuda sağ partilerin politikasının uygulanmasını şiddetle eleştiren Sol Parti ise ne yönde oy kullanacağı şuana kadar muamma. Hükümet kurulması için son sözü Sol Parti söyleyecek. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6