banner114

İsveç'te yaşayan Türk iş adamından fakir ve evsizlere ücretsiz yemek

İsveç'in başkenti Stockholm'ün Tyresö bölgesinde restoranı bulunan (Kezeyin) Mehmet Kavur, Stockholm'de bulunan evsiz fakir ve yalnız yaşayan insanlara Noel Bayram'ında ücretsiz yemek verecek.

İsveç'te yaşayan Türk iş adamından fakir ve evsizlere ücretsiz yemek

Ağustos ayında açılan ve yeni menüsü ile bölge insanına hizmet veren La Forchetta Restoran'ın sahibi Mehmet Kavur, İsveç'te bayramını yalnız geçiren insanlar olduğunu ve bir nebzede olsa yalnızlıklarını gidermek için böyle bir inisiyatif aldıklarını söyledi. Evsiz ve fakir insanlarında bulunduğu 500 kişiye ücretsiz yemek, içecek ve pizza ikram edeceklerini kaydeden Kavur, ''Her şeyin para olmadığını insani değerlere de sahip çıkmak gerektiğini ifade etti. 

Kavur'un  sosyal projesi İsveç basınında da ses getirdi. Bölgenin Mitt'i Stockholm /Tyresö gazetesi haberi manşetten okurlarına duyururken, Tyresö Belediye Başkanı  Anita Mattsson ve yardımcıları Mats Lindblom ve  Anki Svensson böyle bir iyiliğe imza attığı için Mehmet Kavur ve restoran çalışanlarına teşekkür etti.

Restoranın sosyal medyasından yapılan duyuru da büyük ilgi gördü. Duyuruyu İsveçliler tarafından beğenilirken bir çok kişi tarafından olumlu yorum yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6