banner180

İsveç'te Yaşayan Kayserili İş Adamı Türkiye'ye Fabrika Kuruyor

İsveç'te doğup büyüyen Kayserili iş adamı Mikail Uçar, memleketi Kayseri'de Örneborgs Delikatesser’in ürünlerini üretmek için bir fabrika kuracak.

İsveç'te Yaşayan Kayserili İş Adamı Türkiye'ye Fabrika Kuruyor
İş adamı Mikail Uçar, 2019 yılında Örneborg ile birlikte yarı yarıya hissedar olarak Kayseri'de büyük bir fabrika kurmayı hedeflediklerini söyledi. 
İsveç doğumlu Kayserili işadamı Mikail Uçar tarafından kurulan Blue Foods LTD, ilk olarak yola Türkiye’de gıda sanayisi için plastik kap ve kapak üretip İsveç’e ihraç etmeye başlayarak çıktı. “Çünkü biz Türkiye’ye güveniyoruz” sloganıyla yoluna devam eden Blue Foods LTD, ihracatın yanı sıra Örneborgs Delikatesser’in Türkiye distribütörlüğünü alarak Türkiye pazarına giriş yaptı.

Uçar,  geçen ayda, Örneborgs Bearnez Sos’un Türkiye distribütörlüğü anlaşmasını İsveç Sarayı’ında düzenlenen lansman davetiyle kutladı. İş, sanat ve cemiyet dünyasından Özge Ulusoy, Esra Üstünkaya, Nilgün-Mehmet Esinli, Elif İnce Aras, Gönül Yazar, Doğukan Manço, Ezra Çetin, Tuba Çetin, Orhan Gorbon gibi çok sayıda kişinin katıldığı davette markanın yüzü olan ünlü Şef Deniz Ahmet Köse’nin Bearnez sos lezzet sunumu davetlilerden tam not aldı.


Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6