İsveç'te Türkiye mutfağı ve döneri büyük ilgi görüyor

Dünyanın ve Avrupa'nın her yerinde büyük ilgi gören Türkiye mutfağının döner, adana ve benzeri kebab türleri de her geçen gün daha çok ilgi görüyor.

İsveç'te Türkiye mutfağı ve döneri büyük ilgi görüyor
Türkiye'den gelip burada İsveçli ve diğer yaşayan insanların damaklarına lezzeti ulaştıran restoranlarımız büyük ilgi görüyor.

İsveç'in başkenti Stockholm'ün önemli merkezlerinden biri olan Skärholmen'de birkaç ay önce açılan helal sertifikalı MC DÖNER KEBAB, bilgi ve lezzet tecrübesiyle bölgede yaşayan insanların büyük ilgisini topluyor.

Restoran kurucusu Mustafa Çigel'in hazırladığı güzel konsept bulunduğu noktaya farklı bir tat ve hava katıyor.

Anadolu mutfağında yoğrulup edinilen bilgi ve tecrübenin İsveç'te hayata geçmesi de kültürler arası köprü görevi görüyor.

Mustafa Çigel, "Bizim amacımız müşterilerimize mümkün olan en iyi lezzeti ve kaliteyi en uygun şekilde sunarak hem damaklarına tat katmak, hem de kendilerini Türkiye'de hissettirme arzusu içerisindeyiz" yorumunda bulunarak işlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Yüzde 50 oranında yaprak dönerin kullanıldığı dönerleri özellikle çok büyük ilgi görüyor.

Bölgede oturan veya helal sertifkalı güvenilir yerden yemek yemeyi isteyen vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla gidip yemek yiyebileceği önemli bir nokta olan MC DÖNER KEBAB lezzeti ve hizmeti ile ilgi görüyor.

MC DÖNER KEBAB
08-128 320 20
Skärholmsplan 1, 127 48 Skärholmen 

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6