banner198

İsveç'te ev sorunu derinleşiyor!

İsveç'te ev sorunu derinleşiyor sadece mültecilerin barınması için minimum 80 bin konut yapılması gerekirken, çözüm noktasında adımların ağır atılması endişeleri artırıyor.

İsveç'te ev sorunu derinleşiyor!

İsveç'te ev sıkıntısını çözmek için harekete geçen Çevre ve Şehircilik bakanı Mehmet Kaplan yaptığı görüşmeler sonucunda modüler evler yaparak sorunun çözümü konusunda görüşmeler başlattı.

İsveç'te yaşayan mültecilerin ev sorununu çözmek için girişimlerde bulunan Kaplan, İsveç'in ev sorunu ile ilgili çözüm yolları bulmaya çalışıyor. İktidar ve partneleriyle görüşmeler gerçekleştiren Kaplan, modüler konut modeli ile ev sorununun daha hızlı çözülebileceği görüşünde olduğu belirtildi.

Göç Kurulu tahminlerine dayanarak Boverket önümüzdeki dört yıl içinde sadece mültecilerin barınmalarını sağlamak için minimum 80 bin konut yapılması gerektiğini belirtti.

Acil bir şekilde yapılması gereken 80 bin konut ile ilgili arayışlar devam ederken, bu konutların moduler konut anlayışı ile yapılmasını eleştirenlerde var. Modular konutların maliyet olarak yüksek, dayanım olarak normal konutlar kadar dayanıklı olmadığı belirtilirken, İsveç'teki ev sorununun çözümü için araştırmalar devam ediyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6