banner114

İsveç'te emekli olup köyünde pizzacı açtı

İsveç’te 50 yıl yaşadıktan sonra emekli olan 71 yaşındaki şahıs, memleketi Çorum’a pizzacı dükkanı açtı.

İsveç'te emekli olup köyünde pizzacı açtı

22 yaşındayken çalışmak için İsveç’e giden Pizzacı Musti lakaplı Mustafa Aydın, 215 nüfusu bulunan köyde açtığı pizzacı dükkanıyla, dikkat çekmeye başladı.

Pizzaları tatmak için çevre illerden köye müşteriler gelirken, Pizzacı Musti de gösterilen ilgiden oldukça memnun.

"PİZZAYI İSVEÇ USULÜ YAPIYORUM"

22 yaşına geldiğinde çalışmak için İsveç’e gittiğini dile getiren Mustafa Aydın, “İsveç’te 50 yıl yaşadım her yıl köyüme tatile geldiğimde pizzacı olarak düşündüğüm şu andaki mekanı, yavaş yavaş yapmaya başladım. Sonra Türkiye’me döndüm. Pizzarestoranımı açtım. Çok büyük rağbet gördü. Herkes memnun oldu. Pizzayı İsveç usulü yapıyorum. Baharatlarımız İsveç’ten, peynirler İtalya’dan geliyor. Bu yüzden de çok tutuldu ve beğenildi. Ormanların arasında bu güzel tabiatın içerisinde müşterilerimiz gelip pizzalarını yiyerek, memnun bir şekilde buradan ayrılıyorlar.’’dedi.

İsveç'te emekli olup köyünde pizzacı açtı

"KÖYÜME BU SAYEDE KATKIM OLUYOR"

İsveç’te uzun yıllar pizza ustası olarak çalıştığını belirten Mustafa Aydın, ‘’İsveç’e ilk gittiğimde 16 yıl tekstil sektöründe çalıştım. Sonra kendi işime başladım ve ilk pizza restoranı açtım. 10 yıl ailemle birlikte bu iş yerinde çalıştık. Çok tutuldu ve sevildi. Daha sonra Türk restoranı açtım ve 20 yıl burayı işlettim. 50 yıldan sonra Türkiye’ye geri döndüm. İsveç’de yaptığım pizza usulünün aynısını köyümde yapıyorum. Köyüme de bu sayede katkım oluyor.” şeklinde konuştu.

"10, 20 YIL İŞLETİRİM GÜZEL TALEP VAR"

Daha büyük bir şehirde veya ilçede pizzacı açabileceğini ama köyünü tercih ettiğini belirten Mustafa Aydın, ‘’Ben İsveç’te ve Antalya’da kaldım. Ama en büyük huzuru köyümde buldum. Bana burası daha cazip geldi. Ben inanıyorum 10 yıl, 20 yıl burayı kesinlikle işletirim, çünkü çok güzel talep var. Köyüme bir katkım oldu. Ben bu pizzacıyı Kargı-Sinop karayoluna da veya bir şehirde açabilirdim ama istemiyorum. En güzeli köyüm ve en güzeli burası.’’ diye konuştu.
Pizza yemeye gelen bazı müşteriler de Çorum’a tatile geldiklerini, Pizzacı Musti’yi gördüklerini ve merak ettiklerin belirterek, pizzanın güzel ve lezzetli olduğunu söylediler.

İsveç'te emekli olup köyünde pizzacı açtı

İsveç'te emekli olup köyünde pizzacı açtı

İsveç'te emekli olup köyünde pizzacı açtı

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

hosuma gitti köyde pizzaci hemide bizim köy italya degil:)

SIRADAKİ HABER

banner6