İsveç'te dolandırıcılık son yılların zirvesinde

banner54

İsveç'te son yıllarda artan bir çok vakaya dolandırıcılıkta liste başından girdi.

İsveç'te dolandırıcılık son yılların zirvesinde

İsveç'te yapılan bir çalışmayla ortaya konan raporda yer alan veriler dolandırıcılığın son yılların en zirvesine çıktığı görülüyor.

İsveç polis teşkilatının kayıtlarına en vakaların başında yer alan dolandıcılıkların büyük bölümünün internet ortamında gerçekleştiği görülüyor.

İsveç gelişen teknolojiyi en yoğun kullanan ülkeler arasında. Buna bağlı olarak artan internette alışveriş alışkanlığıyla birlikte sanal dolandırıcılığında arttı göze çarpıyor.

İntertten ürün ve hizmet alırken dikkat edilmesi gerektiğini her fırsatta dile getiren uzmanlar, buna rağmen bir çok alanda internet ortamında dolandırıcılık yapıldığı belirtiliyor.

Özellikle eğlence ve seyahat alanlarında yapılan alımlarda daha fazla mağduriyetin meydana geldiği belirtilen raporlarda İnternetten alışveriş yapacak insanların bilgilerini ve aldıkları hizmetleri iyi kontrol etmeleri gerektiği belirtildi.

Her yıl İnternet kaynaklı mağdur olan insanların binleri bulduğu belirtilirken, çoğunlukla kendinden çok emin olarak hareket eden insanların daha çok hata yaptığı göze çarpıyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6